کد خبر: ۴۸۷۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، با بیان اینکه بحث مالیات بر سکه تاثیری بر قیمت آن ندارد، گفت: قیمت سکه حدود ۴۵۰هزار تومان حباب دارد.

به گزارش شفاف، محمد کشتی آرای با اشاره به آخرین قیمت طلا و سکه در کشور، گفت: سکه امروز ۴۵۰ هزار تومانحباب دارد، اما بازار طلا حباب ندارد و قیمت آن واقعی است.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، درباره اخذ مالیات از سکه، گفت:بحث مالیات بر سکه تاثیری بر قیمت آن ندارد، چراکه این مالیات از افرادی اخذ می‌شود که در پیش ثبت نام سکه از بانک مرکزی تعداد زیادی سکه دریافت کرده اند.

اخذ مالیات شامل معاملات عادی سکه نمی‌شود

وی با بیان اینکه اخذ مالیات شامل معاملات عادی سکه نمی‌شود، ادامه داد: کسانی که در ثبت نام عمومی سال ۹۶، سکه دریافت کرده اند، امروز اگر بخواهند سکه‌های خود را بفروشند سود زیادی کسب می‌کنند که سازمان امور مالیاتی از آن سود مالیات دریافت می‌کند.

کشتی آرای، تاکید کرد: مالیات بر سکه تاثیری در بازار نخواهد داشت و این مالیات از افرادی اخذ می‌شود که برای خرید سکه ثبت نام کرده اند و برای مردم عادی نیست، چراکه که طبق قوانین جاری کشور به هر درآمدی مالیات تعلق می‌گیرد و این مالیات نیز به نوعی مالیات بر درآمد است.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، در خصوص موضوعاتی همچون ساخت طلای ۱۴ عیار، تصریح کرد: حدود ۱۰ سال پیش که قیمت طلا افزایش یافت، از طریق جهاد دانشگاهی از مردم درباره طلای ۱۴ عیار یا ۱۸ عیار نظرسنجی شد که براساس آن بیش از ۸۰ درصد مردم تمایل داشتند که طلا ۱۸ عیار باشد، چراکه استاندارد طلا این عیار است، لذا بحث ۱۴ عیار منتفی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار