کد خبر: ۴۸۷۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: هر شهروند تهرانی حدود یک کیلوگرم پسماند به جا می‌گذارد در حالی که شهروند آمریکایی خیلی کمتر از این پسماند تولید می‌کند.

به گزارش شفاف، زهرا صدراعظم نوری در مراسم پلت‌فرم هوشمند مدیریت پسماند در منطقه 22 اظهار کرد: امروز  شاهد یک فعالیت و برنامه خوب محیط زیستی در منطقه 22 هستیم.

وی تصریح کرد: نگاه محیط زیستی و رویکرد محیط زیستی به مسائل نحوه مدیریت را در شهرها متفاوت می‌کند و بحث مدیریت شهری تهران دغدغه محیط زیستی دارد رویکردشان متفاوت شده و به راحتی می‌توانند سیاستهای اتخاذ شده را با نوآوری خودشان اجرا کنند.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که این شرایط سرعت تبادل اطلاعات و تحولات جامعه جهانی و به واسطه آن تحول در کشور ما باعث شده تا رخدادهایی را شاهد باشیم که یقینا اثرگذاری زیادی در نحوه زندگی مردم خواهند داشت و امروزه از تکنولوژی‌های استفاده می‌شود که اینها می‌توانند شرایط خوبی را برای استفاده مردم داشته باشند.

نوری افزود: پلت‌فرم‌ها و فعالیت استارتاپ ها نتیجه‌اش استفاده از امکانات و افزایش دسترسی مردم به خدمات است و در این بخش می‌توانیم شرایط بهتری را داشته باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: آمریکا کشوری پرمصرف است اما نرم مصرف کالا و انرژی از منابع ایران پاینی‌تر است و جالب است بدانیم که شهر تهران در میان شهرهای کشورمان پرمصرف‌تر است.

نوری در ادامه با اشاره به اینکه هر شهروند تهرانی حدود یک کیلوگرم پسماند به جا می‌گذارد، گفت: این آمار در حالی است که شهروند آمریکایی خیلی کمتر از این پسماند تولید می‌کند.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: آمارها نشان می‌دهد که در تهران روزانه 9 هزار تن زباله تولید می‌شود هرچند این عدد دقیق نیست اما به طور قطع می‌تواند بین 7 تا 8 هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود.

وی در پایان گفت: بودجه شهداری تهران حدود 17 تا 18 هزار میلیادر است که قابل توجهی از این بودجه به پسماند اختصاص پیدا می‌کند و اگر بخواهیم حوزه پسماند را متحول کنیم شاهد آن خواهیم بود که بودجه آن را در سایر حوزه‌ها از جمله مترو هزینه کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: