کد خبر: ۴۸۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

شهردار منطقه ۲۲ گفت: تا پایان سال ۹۷ و با مشارکت مردم تفکیک پسماند در این منطقه به ۱۸ درصد رسیده است.

به گزارش شفاف، علی نوذرپور عصر امروز د رمراسم افتتاح نخستین پلت‌فرم هوشمند مدیریت پسماند در منطقه 22 اظهار کرد: آن زمانی که قانون بلدیه نوشته شد مهمترین موضوع مدیریت پسماند بود و قدیمی‌ترین وظیفه شهرداری مدیریت پسماند محسوب می‌شود و پسماند قدمتی معادل بلدیه دارد. اما با وجود این قدمت که جز تنها یک بند هیچ قانونی دیگری در حوزه پسماند نداشته‌ایم تا اینکه در سال 83 نخستین قانون پسماند نوشته شد.

وی تصریح کرد: در حوزه مدیریت اجرایی پسماند تا اوایل دهه 70 مهمترین اقدامی که انجام شد، موضوع دفن بهداشتی پسماند بود و بحث دیگری در این زمینه انجام نمی‌شد و پس از مدتی موضوع دفن مهندسی پسماند مطرح شد و در نهایت در اواخر دهه 80 نخستین بار موضوع تفکیک پسماند را شاهد بودیم و در قوانینی موضوعه به آن اشاره شد.

شهردار منطقه 22 تصریح کرد: در یان قوانین به موضوع پسماند توجه شده است و در این قوانین مقرر شده بود که در ابتدای سال 91 صددرصد تفکیک پسماند انجام شود اما این موضوع محقق نشد تا ابتدای این دوره از مدیریت شهری سهم تفکیک پسماند در حدود 3 درصد بوده است در حالی که در سایر کلانشهرهای کشور این رقم به 15 درصد رسیده است.

نوذرپور گفت: بنده به محض حضورم در منطقه 22 چند مسئله مهم مورد توجه قرار گرفت که یکی از آنها موضوع مدیریت پسماند بود. زیرا پسماند را مووضعی استراتژیک می‌دانستم و در این زمینه نیز تا پایان سال 97 و با توجه به همکاری همکارانم و مشارکت مردم در منطقه 22 میزان تفکیک پسماند در منطقه 22 به 18 درصد رسیده است که این موفقیت خوبی است اما تا رسیدن به ایده‌آل زمان طولانی را باید طی کنیم.

شهردار منطقه 22 افزود: مدیریت پسماند از سوی شهردار تهران نیز اهمیت ویژه‌ای دارد و آقای حناچی در تفکیک پسماند از مبدا تاکید ویژه‌ای داشته و البته دنیا هم این تجربه را به دست آورده است و کار سختی نیست.

وی در پایان گفت: در دولت سند مدیریت پسماند در سال 93 به تصویب رسیده است که براساس آن برخی از وزارتخانه‌ها و سازمانها مسئولیت‌هایی دارند که این مهمترین سند در حوزه پسماند است که باید به اجرا دربیاید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: