کد خبر: ۴۸۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران از تشکیل تیم واکنش مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبر با همکاری مرکز ماهر در این استان خبر داد.

به گزارش شفاف به نقل از وزارت ارتباطات، مرتضی رضایی در اولین جلسه کارگروه و فناوری اطلاعات پدافند غیرعامل استان تهران با اشاره به ضرورت مقابله با رخدادهای امنیتی حوزه فضای سایبری از تشکیل تیم واکنش سریع برای مقابله و پیشگیری خبر داد و گفت: تشکیل این تیم با محوریت مرکز ماهر و با حضور مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان تهران محقق می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش استفاده از فناوری اطلاعات در دستگاه های اجرایی باید متناسب با این گسترش الزامات امنیتی و پدافندی نیز توسعه یابد. براین اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری مرکز ماهر و معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران، برای مقابله با رخدادهای امنیتی در فضای سایبری آموزش هایی ارائه می دهند تا تیم واکنش سریع با حضور مدیران فنی دستگاه های اجرایی ایجاد شود.

رضایی همچنین با توجه به ابلاغ انتظارات و برنامه های حوزه پدافند غیرعامل از طرف استانداری تصریح کرد: برای انجام تکالیف مقرر در این ابلاغیه برنامه مدونی تهیه و در چارچوب زمانی مشخص شده انجام می شود.

مدیرکل ارتباطات استان تهران با اشاره به نقش کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات پدافند غیرعامل در بررسی و پیشگیری آسیب پذیری های حوزه فاوا از آماده شدن طرح الزامات و سیاست های امنیتی در دستگاه های اجرایی برای ابلاغ خبر داد و گفت: برنامه مدون بازدید و بررسی از وضعیت فناوری اطلاعات از لحاظ ساختار، تجهیزات و تحلیل نقاط آسیب پذیر دستگاه‌های اجرایی سطح استان برای مقابله با تهدیدات در حوزه فاوا، ایجاد می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: