کد خبر: ۴۸۸۰۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷

معاون فرهنگی وزارت علوم در حکمی دیرباز، رئیس دانشگاه قم را به عنوان رئیس جشنواره و نوروزی معاون این دانشگاه را به عنوان دبیر جشنواره سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان منصوب کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ جلسه شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان برگزار شد، در این جلسه غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در جلسه شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان که با حضور حجت الاسلام دیرباز، رئیس دانشگاه قم، عسگری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم،  نوروزی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه قم و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برگزار شد، گفت: باید تلاش کنیم که جشنواره‌های قرآنی در نهادینه کردن سبک زندگی قرآنی دانشگاهیان تاثیر ماندگار داشته باشند.

غفاری، رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، ضمن تقدیر از دانشگاه قم برای فراهم کردن زمینه‌های برگزاری جشنواره، افزود: دانشگاه قم و فضای شهر قم به دلیل وجود پرخیر و برکت مزجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد مقدس جمکران، حوزه‌های علمیه، بیوت علما و مراجع تقلید فضای مناسبی برای برگزاری جشنواره‌های دینی و مذهبی است.

غفاری اضافه کرد: جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم توانسته با گسترش حوزه‌های فعالیت خود سلایق مختلف فرهنگی و اجتماعی را به خود جلب کند و در نتیجه هر سال مخاطب این جشنواره افزایش پیدا کرده است.

حجت الاسلام  دیرباز، رئیس دانشگاه قم نیز، ضمن تشکر از اعطای میزبانی جشنواره به دانشگاه قم، اهتمام وزارت علوم به بحث‌های قرآنی را تحسین نموده و خواهان رونق بیشتر فعالیت‌های قرآنی با گستره تاثیرگذاری بیشتر در دانشگاه‌ها شدند.

دیرباز، رئیس سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان تاکید کردند: قرآن مصداق حبل الله است که همه باید همراه عترت به این کتاب مقدس تمسک بجویند.

وی با نقل قول از مقام معظم رهبری در مورد توجه به جنبه‌های هنری قرآن کریم، تاکید کرد: اعجار قرآن جنبه‌های مختلفی دارد که یکی از مهمترین جنبه‌ها بعد هنری قرآن کریم است که در این جشنوراه هم سهم قابل توجهی از جشنواره به بخش هنری اختصاص پیدا کرده است.

دیرباز ضمن اعلام آمادگی همه ارکان دانشگاه در برگزاری جشنواره‌ای فاخر در حوزه قرآن و عترت، افزود: شهر قم با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و مذهبی که دارد می‌تواند فراتر از ماموریت جشنواره، فعالیت‌های بیشتری را در حوزه قرآن و عترت در زمینه فرهنگ سازی قرآنی در دانشگاه‌ها به انجام برساند.

در ادامه عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی گزارشی از فرایند برگزاری جشنواره و نحوه ارتقاء فعالیت‌های مرتبط با جشنواره در این دوره ارائه نموده و نیز  نوروزی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه قم نیز گزارشی از دبیرخانه جشنوراه مستقر در دانشگاه و فعالیت‌های صورت گرفته تا حال حاضر را ارائه نمودند.

در انتها نیز حکم دیرباز به عنوان رئیس جشنواره و نوروزی به عنوان دبیر جشنواره از سوی غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس شورای سیاستگذاری سی و چهارمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان صادر و اعطاء شد.
انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: