کد خبر: ۴۸۸۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فضای تحریم باعث شد تا شرکتهای دانش‌بنیان در مواردی هم که ورود نداشتند، وارد شوند و فعالیت داشته باشند تا از این طریق،  تولید اشتغال شود.

به گزارش شفاف، دکتر سورنا ستاری در مراسم رونمایی از 7 محصول فناورانه حوزه سلامت که در حاشیه دهمین گردهمایی مدیران فناوری و روسای مراکز رشد فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مرکز همایشهای بینالمللی رازی تهران برگزار شد، اظهار کرد: در کنار فعالیت مراکز رشد و‌ شرکتهای دانش‌بنیان دانشگاه‌های علوم پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به صورت جدی در حوزه بهداشت و تجهیزات پزشکی و دارو فعالیت دارد  و در سال‌گذشته بیشترین اعتبارمان را به توسعه فناوری در حوزه سلامت اختصاص دادیم که اعتبار تخصیصی، عدد قابل توجهی برای موارد موثره دارو و داروهای جدید چه در حوزه بیوتکنولوژیک و چه در حوزه شیمیایی است و در حال بستن قراردادها با شرکتهای دانش‌بنیان هستیم.

وی یاد آور شد: شرکتهای دانش بنیان که بسیاری از آنها نوپا هستند با فعالیت خود، آینده این حوزه را تضمین می‌کنند تا با ورود محصولات فناورانه آنها به جامعه، زندگی تک تک افراد بهبود و ارتقا یابد؛ همچنین اشتغالزایی که به واسطه فعالیت این شرکتها ایجاد می‌شود قابل توجه است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه شرکتهای دانش بنیان جدید، آینده حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری در حوزه تجهیزات پزشکی و فناوری هستند، گفت: امیدواریم محصولات و تلاشهای این شرکتها، تغییرات خوب و موثری را در زندگی مردم ایجاد شود.

ستاری با اشاره به تحریمهای ظالمانه امریکا تصریح کرد: فضای تحریم باعث شد تا شرکتهای دانش‌بنیان در مواردی هم که ورود نداشتند، وارد شوند و فعالیت داشته باشند تا از این طریق،  تولید اشتغال شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار