کد خبر: ۴۸۸۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

ویترینی از بهترین فیلم‌های سینمایی ایران و جهان در جشنواره تابستانی سیما به‌نمایش درمی‌آید.

به گزارش شفاف، تابستان امسال فرصت مناسبی است که با شبکه‌های دو، چهار، امید، کودک و نمایش همراه شوید و بیننده جذاب‌ترین‌های سینمایی باشید.

مشروح آن را در ادامه ببینید:

شبکه دو؛ هر شب ساعت 1:15 بامداد

با یک فیلم از فیلم‌های سینمایی ایران و جهان همراه شبکه دو باشید. تعدادی از این فیلم‌ها عبارتند از: «آسمان بین ما»، «آقای تشویق»، «شیر»، «مایا ببر مازندران»، «تعقیب»، «شب روباه»، «اراده»، «خاکستر و برف»، «دستکش»، «نابغه»، «توطئه»، «دنیای خیالی دخترم»،«پدرها و دخترها» و «آن‌سوی تاریکی».

شبکه چهار؛ هر روز ساعت 10:30

جشنواه فیلم‌های سینمایی شبکه چهار سیما از اول تیر با عنوان «فیلم‌خانه» روی آنتن می‌رود.  این جشنواره در ایام تابستان از اول تیر آغاز می‌شود و تا 31 شهریور ادامه خواهد داشت و مخاطبان این شبکه در تابستان 98 می‌توانند به تماشای یک اثر برگزیده از دیدگاه منتقدان و اهالی سینما بنشینند.

«فیلم‌خانه»که هر روز ساعت 10:30 روی آنتن می‌رود، یک اثر از برترین آثار برگزیده سینمای ایران و جهان را از نگاه منتقدان و اهالی سینما، پخش می‌کند و بعد از نمایش، فیلم با حضور کارشناس تحلیل می‌شود.

محمود گبرلو تحلیل فیلم‌های سینمایی هفته اول جشنواره را به‌عهده دارد و تا پایان جشنواره مجری کارشناسان دیگری نیز به‌عنوان منتقد مقابل دوربین «فیلم‌خانه» می‌نشینند و به نقد فیلم‌های پخش‌شده می‌پردازند.

«بهانه‌ای برای زندگی»، «زندگی شگفت‌انگیزه»، «دایره سرخ»، «بازگشت به آینده»، «هزارتوی پن»، «مکبث» و «به‌رنگ ارغوان» عناوین فیلم‌های سینمایی است که در هفته اول جشنواره فیلم‌های سینمایی تابستانی به‌نمایش در می‌آید.

«فیلم‌خانه» هر روز ساعت 10:30 پخش و ساعت 1:30 بامداد از شبکه چهار سیما بازپخش و تقدیم علاقمندان هنر هفتم می‌شود.

شبکه امید؛ هر روز ساعت 18

شبکه امید با پخش انیمیشن‌های سینمایی و فیلم‌های جذاب در حوزه نوجوان، همراه بینندگان خود خواهد بود. در این جشنواره حدود صد سینمایی که اکثر آن‌ها فیلم‌های روز دنیا است پخش می‌شود. همچنین برنامه «رسانش» که دو روز در هفته پخش دارد، به نقد و بررسی فیلم‌های پخش‌شده می‌پردازد. «سفر یک فیل»، «تکیه‌گاه»، «سلاح اسرارآمیز»، «تبهکاران»، «شن شن» و «کارگاه کونان» تعدادی از فیلم‌هایی هستند که در جشنواره شبکه امید به‌نمایش در می‌آیند.

شبکه کودک؛ هر روز ساعت 14

جشنواره فیلم‌های سینمایی‌ شبکه نهال، تابستان امسال هم مخاطبان کودک را به دیدن فیلم دعوت می‌کند. جشنواره سینمایی‌های شبکه نهال هر روز ساعت 14 با یک سینمایی جذاب و دیدنی همراه مخاطبان خواهد بود. این فیلم‌های سینمایی با تنوع تکنیک، پویانمایی، رئال و تلفیقی برای پخش در شبکه نهال آماده خواهد شد. همچنین با توجه به درخواست مکرر مخاطبان ساعت 21 شب به بازپخش سینمایی‌ها اختصاص یافته است.

از 76 اثر سینمایی، 66 عنوان انیمیشن، 10 عنوان با تکنیک تلفیقی یا رئال و همچنین دو عنوان سینمایی جدید هستند که شامل فیلم‌های «نقش و نقاش»، «دوما»، «پسر کاراته‌باز»، «اژد‌های پیپ»، «استوارت کوچولو»، «زمین‌بازی»، «زرافه کوچک من»، «اسباب‌بازی‌فروشی آقای مگوریوم» و «هوگو» و انیمیشن‌های «دنیای بندانگشتی»، «برنارد و بیانکا در نجات پنی»، «مولان1»، «وقتی باد برمی‌خیزد»، «پسر فضایی»، «لئو سلطان جنگل»، «عملیات آجیلی»، «خرس خاکستری» و... می‌شوند.

دو فیلم سینمایی «کلیله ‌و دمنه» و «دوما» نیز از سینمایی‌های جدیدی هستند که در این جشنواره تقدیم مخاطبان می‌شوند. این فیلم‌ها از اول تیرماه همزمان با شروع تابستان تا هشتم شهریورماه هرروز ساعت 14 پخش می‌شوند و پس از دهه اول محرم از هجدهم شهریور تا بیست و نهم شهریور ادامه می‌یابد.

شبکه نمایش؛ رکورددار پخش فیلم در ساعت‌های مختلف

شبکه نمایش در باکس‌های متنوعی همراه با مخاطبان خود به سرزمین فیلم‌های سینمایی سفر می‌کند. این شبکه با تمرکز بر آثار شاخص و جذاب این سفر سینمایی را خاطره‌انگیز و رؤیایی خواهد کرد. شبکه نمایش، هر روز ساعت 13 (ایرانی)، ساعت 15 (سینمای هند)، ساعت 17 (برترین های سینمای ایران و جهان)، ساعت 19 (مجموعه فیلم‌های دنباله‌دار) و هر شب ساعت 21 (صحنه‌گران ــ مرور آثار) و ساعت 23 (سینمایی جذاب) همراه بینندگان خواهد بود. می‌توان از آثار شاخص این شبکه به «شوالیه تاریکی»، «مرد عنکبوتی»، «هابیت»، «سریع و خشن»، «دزدان دریایی کارائیب»، «جانوران شگفت‌انگیز»، «پیشتازان فضا»، «بورن»، «مومیایی»، «میان‌ستاره‌ای»، «ونوم»، «چهارراه استانبول»، «دختر»، «نقش دل»، «رابین هود»، «وایات ارپ» و «ورود» اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار