کد خبر: ۴۸۸۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

فوتبال جهان- سرمربی تیم ملی برزیل این شایعه که برای پی بردن به شیوه بازی و تاکتیک‌های حریف بعدی‌اش به جاسوسی از تمرینات آنها روی آورده را تکذیب کرد.

به گزارش شفاف، تیته اتهاماتی که به کادر فنی تیم ملی برزیل در مورد جاسوسی از تمرینات تیم ملی پرو مطرح شده است را رد کرد. یک نشریه پرویی به نام «لیبرو» مدعی شده مسئولان تیم ملی برزیل برای پی بردن به سبک بازی و تاکتیک‌های سومین حریف‌شان در کوپا آمه‌ریکا یعنی تیم ملی پرو یک پهپاد را بر فراز زمین تمرینی شاگردان ریکاردو گارکا به پرواز درآورده و از تمرینات آنها فیلمبرداری کرده‌اند.

تیته در این باره گفت: شرفم را گرو می‌گذارم که هیچ چیزی در کار نبوده است. من شرافتم را گرو می‌گذارم. اگر قرار باشد برای بردن یک بازی چنین بهایی بدهیم، من همین جا کلاه از سرم برمی‌دارم و به خانه می‌روم.

روحیه اعضای تیم ملی برزیل با حضور ستاره مصدومش نیمار که در آستانه آغاز کوپا آمه‌ریکا این رقابت‌ها را از دست داد، تقویت شد. او روز جمعه در محل تمرینات حاضر شد با هم‌تیمی‌‌هایش خوش‌و‌بش کرد. تیته در این باره هم گفت: ما با یکدیگر هستیم. من او را در آغوش گرفتم. او هم‌تیمی‌‌هایش را دید و من هم برای آرزوی سلامتی کردم.

هو شدن بازیکنان سلسائو در دو بازی اول‌شان در کوپا آمه‌ریکایی موضوع دیگری بود که تیته به آن اشاره داشت. او گفت نارضایتی هواداران این تیم از عملکرد نه چندان درخشان بازیکنان این تیم در دو بازی نخستش در کوپا آمه‌ریکا مقابل تیم‌های بولیوی و ونزوئلا را درک می‌کند اما از آنها خواست که به هو کردن بازیکنان او پایان و به آنها فرصت دهند تا عملکردشان را بهبود بخشند.

قهرمان 8 دوره کوپا آمه‌ریکا در تورنمنتی که خودش میزبان آن است، ابتدا از پس بولیوی گذشت اما در ادامه به تساوی بدون گل مقابل ونزوئلا رضایت داد. نمایش نه چندان دلچسب مردان تیته در این دو بازی سبب شد که هواداران برزیل ابتدا در سائوپائولو و بعد در باهیا تیم ملی کشورشان را هو کنند.

تیته در این باره به خبرنگاران گفت: وقتی که ما نتیجه نمی‌گیریم خب طبیعی است که مردم ناراحت باشند. خودمان هم این را درک می‌کنیم. شرایط بازی‌ها با هم فرق دارد. ما هم انسان هستیم. می‌خواهیم که نمایشی زیبا ارائه کنیم و گل‌های زیادی بزنیم اما شما باید بتوانید چنین شرایطی را هم مدیریت کنید. در واقع شغل ما اینگونه می‌طلبد.

برزیل 4 امتیازی از بازی بعدی خودش مقابل پرو یک پیروزی می‌خوماهد تا بابت صعود به عنوان تیم اول گروه A به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

تیته در این خصوص هم گفت: ما به آنچه که تا همین حالا با این تیم کسب کرده‌ام هم بسیار افتخار می‌کنم. هواداران از من حمایت می‌کنند اما من دوست دارم که آنها همین حمایت را از بازیکنان جوان تیم هم انجام دهند. داشتن انتظارات زیاد از بازیکنان مشکلی ندارد اما باید از آنها حمایت هم بشود. من مطمئنم که این کار به آنها خیلی کمک خواهد کرد. وقتی که حمایت شدن به منِ مربی کمک می‌کند، تصور کنید که به یک بازیکن چقدر کمک می‌‌کند.

فیلیپه کوتینیو، ستاره برزیلی‌ها که در اولین بازی این تیم هم دو گل زد، برخلاف عملکردش در فصل گذشته به همراه بارسلونا، در اردوی سلسائو امیدوار کننده ظاهر شده است. تیته هم رضایت خود را از نمایش بازیکن سابق لیورپول ابراز کرد و اظهار داشت: من از عملکرد کوتینیو به اندازه کافی راضی هستم. او اما مانند دیگر بازیکنان تیم هنوز جای پیشرفت دارد. وقتی شما از یک بازیکن خاص به عنوان عامل موفقیت تیم یاد می‌کنید، یک جای کار اشتباه است. روبرتو فیرمینو، آرتور و آلان هم می‌توانند این کار را انجام دهند. فوتبال همین است. شما نمی‌توانید کل بار تیم را روی دوش یک تیم بگذارید.

تیم ملی برزیل از ساعت 23:30 امشب در آخرین بازی‌اش در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکه به مصاف پرو می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: