کد خبر: ۴۸۸۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

فصل جدید مستند مسابقه «فرمانده» و «هفت شهر عشق» در قالب ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه مستند به روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش شفاف، شبکه مستند در تابستان 98 ویژه‌ برنامه‌هایی را در نظر گرفته است که طبق زمان‌بندی تعیین‌شده در جدول پخش قرار می‌گیرند.

«هفت شهر عشق» با حضور بازیگران در شبکه مستند

پخش برنامه‌های تابستان 98 از امروز ساعت 15 در شبکه مستند سیما آغاز می‌شود. در این باکس که «مستندمسابقه‌های تابستان» نام دارد، روزهای زوج فصل چهارم مستند «فرمانده» و روزهای فرد مستند مسابقه «هفت شهر عشق» پخش خواهد شد.

«هفت شهر عشق» با تهیه‌کنندگی سعید ابوطالب و اجرای عبدالرضا امیراحمدی از یکشنبه 2 تیر ساعت 15 در جدول پخش شبکه مستند قرار می‌گیرد. هفت شهر عشق باهدف نشان دادن علاقه‌ها و وابستگی‌های فرهنگی کشورهای دارای نوروز در 15  قسمت تولید شده و در آن حسام نواب صفوی،کاوه خداشناس، علی رام نورایی، نفیسه روشن، سوگل طهماسبی و نرگس محمدی با هنرمندانی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان و هند رقابت خواهند کرد. این فیلم مسابقه در لوکیشن‌های داخلی و خارجی از جمله دهلی‌نو، قونیه، هرات، باکو، تهران، کاشان، شیراز ، اصفهان و شیراز تصویربرداری شده است  و در ایام تابستان از ساعت 15 از شبکه مستند پخش می‌شود.

«فرمانده» در سرزمین سیستان

سری چهارم مستند مسابقه «فرمانده» که فیلم‌برداری آن در مناطق بکر و دیدنی منطقه سیستان و بلوچستان انجام‌شده است، با شروع تابستان از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. این مستند مسابقه که با ثبت‌نام بیش از 44 هزار نفر تا پایان تابستان 97 وارد مرحله انتخاب شرکت‌کنندگان شد، با پایش ابتدایی داوطلبان، در نهایت با شرکت حدود 800 نفر در پایگاه بیست رمضان نیروی زمینی سپاه در جاده تهران به قم، دومین مرحله غربال‌گری خود را طی سه روز به پایان رساند. پس‌ از آن با شروع مرحله نهایی مسابقه، یازده شرکت‌کننده راهی منطقه کویری زاهدان برای شروع رقابت اصلی مستند مسابقه فرمانده شدند. در این رقابت سخت و نفس‌گیر که در استان سیستان و بلوچستان و مناطق دیدنی آن فیلم‌برداری شد، در نهایت دو نفر به‌ عنوان برگزیدگان نهایی برای مسابقه فینال انتخاب شدند. هم‌چنین بخش پایانی مسابقه در منطقه «دَرَک» به‌عنوان حاشیه‌ای‌ترین منطقه استان سیستان و بلوچستان و در نقطه صفر مرزی فیلم‌برداری شد. پخش این مستند از شنبه 1 تیر ساعت 15 در شبکه مستند آغاز می‌شود.

 «شفاخانه» دیگر برنامه‌ای است که یکشنبه‌ها ساعت 19 با پخش مستندهایی با موضوع سلامت روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

در ایام تابستان پخش برنامه‌هایی با محوریت گردشگری  نیز در شبکه مستند ادامه دارد، این شبکه در بسته‌های «مستند ایران» و «تهرانگرد» بینندگانش را با نقاط مختلف ایران آشنا می‌کند.

تهران‌گرد پنجشنبه‌ها ساعت 17:30 و مستند ایران چهارشنبه‌ها ساعت 22 روی آنتن شبکه مستند می‌روند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: