کد خبر: ۴۸۸۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

رهبر کره شمالی بامداد یکشنبه گفت: نامه بسیار مهمی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دریافت کرده‌ام.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری کره شمالی (KCNA)، «کیم جونگ اون» تصریح کرد: نامه‌ای از ترامپ دریافت کرده‌ام و هم اکنون در حال تأمل بر محتوای آن هستم.

خبرگزاری کره شمالی همچنین در ادامه بدون اشاره به محتوای نامه ترامپ، افزود: رهبر کره شمالی محتوای نامه را بسیار مهم و عالی خواند.

بر اساس این گزارش، اون با مطالعه نامه ترامپ اظهار کرد: من به‌طور جدی بر محتوای این نامه جذاب در حال فکر کردن هستم.

رهبر کره شمالی در آوریل (فروردین) سال جاری گفته بود: به‌رغم عدم نتیجه مطلوب نشست ویتنام در ماه فوریه اما همچنان دارای روابط شخصی بسیار خوبی با ترامپ است.

اجلاس دوم رهبران کره شمالی و آمریکا در نهم اسفند سال گذشته در هانوی پایتخت ویتنام، به خاطر اختلاف‌نظر دو طرف در مورد خلع سلاح هسته‌ای آن کشور در قبال لغو تحریم‌های بین‌المللی بدون دستیابی به توافق به پایان رسید.

رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری پس از دیدار با کیم جونگ اون در خصوص دلایل عدم دستیابی به توافقی در نشست هانوی گفته بود که آنها در ازای از بین بردن تأسیسات مورد نظر ما، خواستار لغو همه تحریم‌ها بودند.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: رهبر کره شمالی می‌گفت؛ در ازای لغو تحریم‌ها، تأسیسات هسته‌ای «یانگ بیون» را از بین خواهد برد.

این در حالی است که یک مقام کره شمالی گفته بود؛ پیونگ‌یانگ تنها خواستار لغو تحریم‌های اقتصادی شده و این پیشنهاد واقع‌بینانه برای آغاز فرایند خلع سلاح هسته‌ای بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: