کد خبر: ۴۸۸۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

شهردار منطقه ۲۲ تهران از افزایش سرانه درمانی و آموزشی در این منطقه در سال جاری خبر داد.

علی نوذرپور در گفت و گویی در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه بیمارستان فوق تخصصی پروفسور سمیعی اظهار کرد: این بیمارستان توسط خیریه امام رضا(ع) احداث و پیگیری شده است و شهرداری هیچ نقشی در این پروژه نداشته است.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران در دوره قالیباف  در ابتدا کمک‌های را برای این پروژه داشت اما در این دوره اعتبار مصوبی برای پروژه پیش بینی نشده است.

نوذرپور افزود: در دوره جدید مدیریت شهری و از آغاز به کار شورای پنجم ردیف بودجه‌ای برای پروژه اشاره شده پیش بینی نشده است.

شهردار منطقه 22 خاطرنشان کرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت بیش از 30 هزار متر مربع و با زیر بنایی به مساحت 80 هزار متر مربع و دارای 11 طبقه است.

وی همچنین در ارتباط با ساخت و ساز در این منطقه اظهار کرد: همه کسانی که در این منطقه قصد ساخت و ساز را اعم از شهروندان، دستگاه‌های نظامی و اداری و دولتی هدایت می‌شوند برای اخذ پروانه ساختمانی، بنابراین کمال همکاری با متقاضیان انجام می‌شود.

نوذرپور همچنین درباره کمبود سرانه‌های درمانی و آموزشی در منطقه 22 گفت: تامین این سرانه‌ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه 7 گانه سرانه‌های هستند که دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند اما شهرداری در تامین زمین همکاری می‌کند و دولت باید اعتبارات لازم را در این زمینه پیش بینی کند و با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با دستگاه‌ها امسال میزان سرانه آموزشی و درمانی در منطقه افزایش خواهد یافت.

شهردار منطقه  22 ادامه داد: سرانه فضای سبز در منطقه چندین برابر سایر مناطق شهر تهران است، همچنین سال گذشته بیشترین حجم عمرانی در منطقه 22 انجام گرفت به طوری که 35 پروژه عمرانی در منطقه به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت منصوب شد/ لزوم ورود طب سنتی به مراکز بیمارستانی و تخصصی

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: