کد خبر: ۴۸۸۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱

با پیروزی مجدد راننده انگلیسی تیم مرسدس، هشتمین گرندپری این فصل فرمول یک در فرانسه به پایان رسید.

به گزارش شفاف، هشتمین گرندپری فصل 2019 رقابت‌های فرمول یک، امروز (یکشنبه) در فرانسه برگزار شد و این مسابقه را لوئیز همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها زودتر از رقبایش به پایان رساند.

همیلتون با کسب ششمین پیروزی‌اش در این فصل - هشتمین گرندپری متوالی این فصل که یکی از رانندگان مرسدس پیروز می‌شود - و کسب 25 امتیاز آن، مجموع امتیازات خود را در این فصل به 187 امتیاز افزایش داد و فاصله‌اش با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش را بیش از پیش کرد.

همیلتون با ثبت زمان یک ساعت، 28 دقیقه و با 18 ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم که هم‌تیمی فنلاندی‌اش والتری بوتاس بود، مسابقه را به پایان رساند. پس از بوتاس هم چارلز لک‌لرک موناکویی از تیم فراری در رده سوم قرار گرفت. مکس فرشتاپن راننده بلژیکی تیم ردبول و سباستین فتل، راننده آلمانی فراری به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

 

در جدول رانندگان این فصل رقابت‌های فرمول یک پس از همیلتون صدرنشین، هم‌تیمی فنلاندی او والتری بوتاس با 151 امتیاز در رده دوم قرار دارد. سباستین فتل هم با 111 امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

همچنین در جدول رده‌بندی تیمی هم مرسدس با 338 امتیاز صدرنشین است و پس از آن تیم‌های فراری با 198 امتیاز و ردبول با 136 امتیاز دوم و سوم هستند.

گرندپری بعدی نهم تیر در اتریش برگزاری می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: