کد خبر: ۴۸۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳

هوای تهران در وضعیت "سالم" قرار دارد و دمای هوا تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

به گزارش شفاف، هوای امروز تهران با شاخص 80 در وضعیت سالم قرار دارد، این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در 12 ساعت گذشته با  تأکید بیشتر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر، برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

همچنین پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه سومین روز از تیر ماه 98 است که باعث می‌شود طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها ( به ویژه ذرات معلق) مشاهده شود.

به‌تدریج در طول روز شرایط لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی و تولید آلاینده ازن فراهم شده، به گونه‌ای که در برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 13 الی 18) غلظت آلاینده مذکور به بیشترین میزان خواهد رسید و احتمال دارد وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران طی این ساعات از لحاظ آلاینده ازن، در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر دوشنبه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در بهبود وضعیت کیفیت هوا مؤثر خواهد بود؛ این شرایط جوی تا روز سه‌شنبه کم و بیش ادامه خواهد داشت و انتظار می‌رود طی برخی ساعات از چهارمین روز تابستان 98 افزایش موقتی در غلظت آلاینده‌ها (به‌ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده شود که به تبع آن وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در این ساعات در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. همچنین دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار