کد خبر: ۴۸۸۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از اجرای عملیات گسترده علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» با استفاده از پهپادهای «قاصف k2» خبر داد.

به گزارش شفاف، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب در یک نشست خبری گفت که روز یکشنبه عملیات گسترده پهپادی علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» صورت گرفت.

وی در ادامه گفت که «عملیات نخست در فرودگاه جازان واقع در جنوب عربستان انجام شد که در آن آشیانه هواپیما و اهداف نظامی مهم و حساس هدف دقیق حملات پهپادی قرار گرفت».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود:  «نیروهای یمنی در عملیات دوم خود نیز با استفاده از پهپادهای قاصف k2 به پایگاه‌های نظامی فرودگاه بین‌المللی حمله کردند».

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نظامی یمن، «یحیی سریع» در ادامه تاکید کرد که این عملیات‌ها باعث تعویق پروازها در دو فرودگاه مذکور سعودی شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یادآور شد که حملات پهپادی در پاسخ به جنایت‌های دشمن و محاصره و ادامه حملات آن به ملت یمن انجام گرفته است.

وی تاکید کرد که «این عملیات‌های ارتش یمن و انصارالله ادامه خواهد داشت و اگر تجاوزات ائتلاف سعودی متوقف نشود، دشمنان ما در روزهای آینده حملات شدیدتری را شاهد خواهند».

این چندمین باری است که فرودگاه‌های جازان و ابها طی یک ماه اخیر هدف حملات موشکی و پهپادی یمن قرار می‌گیرند.

یک سازمان بین المللی حقوق بشری که نخواست نامش فاش شود، اخیرا در گزارشی اعلام کرده که ۹۱ هزار نفر در جنگ یمن کشته شدند.

سازمان بین‌المللی تاکید کرد که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان مسئول قتل بیش از هشت هزار غیر نظامی است که آنها را مستقیماً هدف حملات خود قرار داده است.

سازمان حقوق بشری افزود: ۱۲ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ کشته شده اند، درحالی این تعداد در سال گذشته ۳۰ هزار نفر بوده است.

یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی امانی که در جریان آن ده‌ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار