کد خبر: ۴۸۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

یکی از متهمان بانک سرمایه با اشاره به اینکه بزرگترین سهامداران برخی از بانکها بزرگترین بدهکاران آنها هستند و فساد بانک سرمایه‌ای نیز سازمان یافته است گفت: معتقدم ریشه این مفاسد در سرویس‌های خارجی است.

به گزارش شفاف، قاضی اسدالله مسعودی مقام در دوازدهمین جلسه رسیدگی به مفاسد اقتصادی بانک سرمایه اتهام مهرداد باقری را مبنی بر مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق 11 فقره خیانت در امانت به مبلغ 13 هزار و 342 میلیارد و 316 میلیون ریال به نامبرده تفهیم کرد.

بنابراین گزارش باقری ضمن رد این اتهام مدعی شد که او یکی از افراد افشاکننده جرائم در بانک سرمایه است که از سال 94 اقدام به این کار کرده است.

وی در خصوص نحوه ورودش به بانک سرمایه گفت: من به این بانک دعوت شدم، در اسفندماه سال 92 معاونت اقتصادی صندوق فرهنگیان به خاطر طرحی که برای بیمه ورشکسته معلم داده بودم با من جلسه گذاشت آقای تقی‌زاده آنجا مرا شناخت و گفت شما همان آقای دکتر باقری بانک ملت هستید؟ که من گفتم بله، و او به من گفت پس بیایید بروید بانک سرمایه. بعد از آن مرا  پیش آقای غندالی بردند و او به من گفت اصلا ما شما را مدیرعامل می‌گذاریم که من گفتم اول برنامه می‌دهم و اگر موافقیت کردید می‌آیم. برنامه‌ام را آوردم کلی به‌به و چه‌چه کردند و گفتند برو هیئت مدیره.

باقری در بخش دیگری از دفاعیات خود که آنها را حواشی مهمتر از متن می‌نامید، گفت: آقای حیدرآبادی گفت می‌خواهم تو را به جلسه‌ای ببرم که مرا به ساختمانی در چهارراه استانبول برد و وقتی وارد شدم با آقای امامی مواجه شدم. حیدرآبادی نمی‌دانست که من امامی را می‌شناسم و به بهانه دستشویی رفتن ما را تنها گذاشت که امامی به من گفت مجموعه حقوق‌های آقای حیدرآبادی در جاهایی که بوده است 1.6 میلیارد است، شما چقدر می‌خواهید؟ که من در پاسخ گفتم آقا من 29 سال است که خویش‌فرما هستم و وقتی حیدرآبادی آمد گفتم این بود جلسه‌ای که می‌خواستید مرا ببرید و سپس جلسه را ترک کردم.

وی با اشاره به اینکه ستاد فرمان امام بزرگترین سهامدار بانک پارسیان است، گفت: بزرگترین سهامداران بانکهای پارسیان و شهر بزرگترین بدهکاران آن هم هستند و من اعتقاد دارم که فساد سازمان یافته در بانک سرمایه انواع فساد را در شبکه بانکی کشور به وجود آورده است و این فساد ریشه در سرویسهای خارجی دارد.

وی در بخش پایانی اظهارات خود نیز مدعی شد که آماده است با طرحی که دارد طی 3 تا 5 سال بانک سرمایه را به شرط چاقو و اعدام احیاء کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار