کد خبر: ۴۸۸۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رئیس فدراسیون جهانی کشتی گفت که این رشته بدون ایران معنایی ندارد.

به گزارش شفاف، سیدرضا صالحی امیری صبح امروز چهارشنبه ضمن اشاره به سفری که به سوئیس داشت گفت: ملاقات اولم با نناد لالوویچ زمانی بود که وی تهدید به تعلیق کشتی ایران کرده بود. به همین دلیل به لوزان رفتم و صحبت هایی شد. بعد از آن اما کامل با هم وفیق شدیم. این بار که در لوزان دوباره با وی ملاقات داشتیم کاملاً دوستانه برخورد شد و حتی گفت که خیال شما راحت، کاری می کنم که با اسراییلی ها همگروه نشوید.

صالحی امیری تاکید کرد: با نناد در مورد انتخابات کشتی ایران هم صحبت کردم، توضیح دادم که انتخابات دموکراتیک برگزار می کنیم، البته ساختار بومی داریم و باید صلاحیت کاندیدا بررسی و تایید شود کمیته بین المللی المپیک هم این قوانین را قبول دارد اما تاکید دارد که نباید با قوانین این نهاد در تعارض باشد کشتی برای ما فقط یک ورزش نیست، یک هویت است، از نناد خواستیم که میزبانی به ما بدهد که قبول کرد، بنابراین میزبان یک رویداد جهانی خواهیم بود

صالحی امیری با بیان اینکه از نناد دعوت کردم به ایران بیاید و او هم قبول کرد، خاطرنشان کرد: با نناد رفیق شدیم، فعلاً مشکلی با اتحادیه جهانی کشتی نداریم مگر اینکه کسی از داخل آب به آسیاب دشمن بریزد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: