کد خبر: ۴۸۸۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲

پنجمین دوره همایش تمدن نوین اسلامی اسفند ماه سال جاری با محوریت "دولت اسلامی" برگزار خواهد شد.

به گزارش شفاف، هدف نهایی انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن نوین اسلامی در زنجیرهای منطقی و مستمراست. پس از وقوع انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی که ارکان، عناصر و ابعاد آن در قانون اساسی به طور اجمال بیان شده و البته هنوز به طور کامل و تفصیلی تحقق پیدا نکرده است، عبور از دو گام دیگر یعنی دولت اسلامی و جامعه اسلامی و تشکیل تمدن نوین اسلامی، فرآیندی پیچیده است.

بر این اساس، تامل و تعمق در این مفاهیم و مراحل و تلاش برای گفتمانسازی به منظور ایجاد نهضت نرم افزاری و تولید فکر و علم به شکل طبیعی در این خصوص، امری ضروری و حیاتی است. 

از این رو پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی با همکاری جمعی از مراکز دانشگاهی، حوزوی و علمی- پژوهشی کشور  در هشتم اسفند 1398 برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه در 4 همایش گذشته به تبیین چیستی، چرایی و چگونگی تمدن نوین اسلامی پرداخته شده است و لازم است نگاهی ناظر به اقدام و عمل و حل المسائلی در این برهه در پیش گرفته شود، پنجمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی به موضوع دولت اسلامی خواهد پرداخت. 

اساتید، طلاب، دانشجویان و محققان مقالات پژوهشی خود را در ارتباط با محورهای زیر از طریق سایت همایش به آدرس neicc.shahed.ac.ir ارسال کنند:

*روش شناسی مطالعات دولت اسلامی
*نقشه راه دستیابی به دولت اسلامی
*نسبت دولت اسلامی و جامعه اسلامی
*منش کارگزاران دولت اسلامی
*الگوها و نظامات اداره کشور در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی
*ساختارها و نهادهای دولت اسلامی

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار