کد خبر: ۴۸۸۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶

نفر اول سنگین وزن انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: ۱۵ سال است که با کمیل قاسمی در کشتی زندگی می‌کنیم و ارزشمند بود که با وجود تصمیمش برای خداحافظی، با من هم مبارزه کرد.

پرویز هادی در گفت و گویی با تاکید بر اینکه در هفته منتهی به مسابقات انتخابی تیم ملی فقط یک بار تمرین کشتی انجام داده، اظهار داشت: وقتی بعد از جهانی بوداپست دوباره استارت تمریناتم را زدم، به جام دانکلوف رفتیم. آنجا نتیجه خوبی گرفتم و وقتی به ایران برگشتیم، کارم را به صورت کاملا منظم ادامه دادم تا در انتخابی تیم ملی کشتی بگیرم. یک هفته مانده به انتخابی، دچار کمردرد شدید شدم، به طوری که نمی توانستم درست راه بروم و حتی وقتی دراز می‌کشیدم برای سرپا ایستادن شدیدا مشکل داشتم.

وی ادامه داد: وقتی این وضعیت رخ داد به تبریز رفتم و زیر نظر دکتر رحیمی که یکی از فوق تخصص‌های ارتوپدی است، روزی سه جلسه فیزیوتراپی کردم تا توانستم راه بروم. در یک هفته پیش از انتخابی، فقط روز چهارشنبه توانستم با مُسکن و دارو تمرین کشتی انجام دهم ولی چون پی‌ریزی بدنی‌ام در مدت اخیر خوب بود بدنم افت نکرد. کشتی گرفتن در این انتخابی برایم سخت بود و یک تجربه بزرگ شد تا در میادین بزرگتر هم بتوانم به همین شکل مبارزه کنم.

هادی که بعد از اعلام خداحافظی کمیل قاسمی، او را روی شانه‌هایش دور تشک گرداند، در این خصوص گفت: وظیفه‌ام بود. آقا کمیل یکی از پرافتخارترین کشتی گیران کشورمان است که به لحاظ اخلاقی نیز زبانزد است. 15 سال است که با هم در کشتی زندگی می‌کنیم. هر آمدنی، رفتنی دارد و رفتن او واقعا ناراحت کننده بود. امیدوارم در زندگی شخصی‌اش بیشتر از کشتی موفق باشد. تا مبارزه خودم خبر نداشتم که کمیل می‌خواهد خداحافظی کند. هرچند بقیه در همان مبارزه اول که 4 گوشه تشک را بوسیده بود گفتند می‌خواهد این کار را انجام دهد اما من درگیر مبارزه خودم بودم و بعد از کشتی‌مان دیدم تصمیم به خداحافظی گرفته است. این خیلی ارزشمند بود که با وجود تصمیمی که داشت، آمد و با من هم مبارزه کرد.

این سنگین وزن آذربایجانی که در این مدت در تهران و زیر نظر اسماعیل پلویی تمرین می‌کرد، عنوان کرد: پلویی برای این انتخابی خیلی برایم زحمت کشید و باید حتما از او تشکر کنم. ضمن اینکه برای شاگردش مصطفی حسین خانی نیز که پایش را جراحی کرده آرزوی سلامت دارم و امیدوارم هر چه زودتر به کشتی برگردد و حقش را از مدال‌های جهانی بگیرد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار