کد خبر: ۴۸۸۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
برتری مطلق شطرنج کشورمان موجب شد؛

درخشش مطلق شطرنج‌بازان ایران و اجازه ندادن به ورزشکاران این ۱۲ کشور غرب آسیا، باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود و به همین دلیل هم قرار است پیشنهادی که گفتم، به فیده ارائه شود.

رئیس فدراسیون شطرنج از احتمال تغییر در روند برگزاری مسابقات غرب آسیا و کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان خبر داد.

به گزارش شفاف، مهرداد پهلوان‌زاده درباره عملکرد شطرنج‌بازان ایران در رقابت‌های غرب آسیا در اردن اظهار داشت: بچه‌ها واقعاً خوب کار کردند. تا چند سال قبل برخی اوقات در رویارویی با کشور‌های عربی با مشکل مواجه می‌شدیم، اما شطرنج‌بازان کشورمان می‌توانند با اختلاف قابل توجه با حریفان همه مدال‌ها را به خود اختصاص بدهند.

وی افزود: کسب همه مدال‌های غرب آسیا توسط نمایندگان ایران، احتمالاً منجر به تصمیماتی شود. قرار است از سوی ایران و ۱۲ کشور عربی یعنی قطر، یمن، سوریه، کویت، اردن، بحرین، فلسطین، لبنان، عراق، عربستان، امارات متحده عربی و عمان که در غرب آسیا حضور دارند، یک پیشنهاد مشترک به فدراسیون جهانی ارائه شود که ایران از غرب آسیا برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان، خارج شود. در واقع پیشنهاد به این صورت است که مسابقات قهرمانی ایران به عنوان انتخابی مسابقات قهرمانی جهان منظور شود تا این ۱۲ کشور بتوانند حداقل شانسی برای خود در کسب یک سهمیه مردان و یک سهمیه بانوان قائل باشند. درخشش مطلق شطرنج‌بازان ایران و اجازه ندادن به ورزشکاران این ۱۲ کشور غرب آسیا، باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود و به همین دلیل هم قرار است پیشنهادی که گفتم، به فیده ارائه شود.

رقابت‌های شطرنج قهرمانی جهان اواخر شهریور ماه به میزبانی روسیه برگزار می‌شود و پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایى، علیرضا فیروزجا، احسان قائم‌مقامی و سارا سادات خادم‌الشریعه ۵ شطرنج‌باز ایرانی حاضر در این رویداد خواهند بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار