کد خبر: ۴۸۸۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
وزارت خارجه چین:

خبرگزاری رسمی چین به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور گزارش کرد که پکن به تعهداتش در قبال راکتور آب سنگین اراک کاملا پایبند است.

به گزارش شفاف، "فو سونگ" مدیرکل کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه چین روز شنبه در گفتگو با شینهوا با اشاره به نشست وین درباره توافق هسته‌ای ایران افزود پکن با سرعت هر چه تمام طرح راکتور هسته‌ای اراک را به پیش می‌برد.

وی با اشاره به اینکه چین به طور کامل به توافق هسته‌ای پایبند است افزود: هدف از طرح ابتکاری بازنگری راکتور هسته‌ای آب سنگین اراک به حداقل رساندن تولید پلوتونیم است.

او تصریح کرد که همه طرف‌های برجام تحرکات یکجانبه آمریکا و خروج یک طرفه این کشور از توافق بین المللی هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی را محکوم کرده و اضافه کرده اند که ریشه همه مشکلات امروز فشار‌های حداکثری آمریکا بر ایران است.

فوسونگ گفت که طرفین موافقت کرده اند گروه‌های کاری تشکیل شده و نشست‌هایی داشته باشند تا به مساله مازاد اورانیوم تولیدی با خلوص پایین در ایران رسیدگی شود.

وی سیاست آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت ایران را کاملاً بی معنا دانست و گفت: چین با هر کشوری که لازم باشد به طور مشروع، منطقی و قانونی معاملات تجاری انجام خواهد داد و از منافع اقتصادی شرکت‌های چینی حراست خواهد کرد.

مدیرکل کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه چین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که اینستکس حالا به طور کامل عملیاتی شده است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار