کد خبر: ۴۸۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

یکی از نامزدهای سابق مجلس سنای آمریکا تحریم‌ها علیه ایران عزم را اقدام جنگی توصیف کرده اما گفته اعمال آنها عزم مردم ایران را محکم کرده است.

به گزارش شفاف، «مارک دانکوف»، نامزد سابق مجلس سنای آمریکا در یک مصاحبه اختصاصی تحریم‌های آمریکا ضد ایران را «اقدام جنگی» توصیف کرده اما گفته اعمال این تحریم‌ها عزم مردم ایران را محکم‌تر کرده است. 

دانکوف در انتخابات سال 2000 کنگره از «حزب قانون اساسی» برای ورود به مجلس سنا به عنوان نماینده ایالت «دلوار» نامزد شد و با یک نامزد دموکرات و یک نامزد جمهوری‌خواه رقابت کرد. 

او در مصاحبه درباره اقدام دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای اعلام تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «تحریم‌ها نوعی اقدام جنگی هستند. مهم است که مردم آمریکا و دنیا این را بدانند.»

دانکوف در ادامه با یادآوری شعار انتخاباتی ترامپ در سال 2016 («اول آمریکا») از او به دلیل اعمال تحریم‌هایی که به جای منافع مردم آمریکا منافع «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را در نظر گرفته انتقاد کرد و آن را خلاف قانون اساسی کشورش و جامعه بین‌‌المللی توصیف کرد. 

وی گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ هیچ دلیل قانونی برای انجام این کار (اعمال تحریم) ندارد، مگر آنکه وعده‌های انتخاباتی «اول آمریکا» توسط او در سال 2016 که قرار بود آمریکا را از درگیری‌های بی‌ارزش خاورمیانه دور نگاه دارد توسط عوامل نومحافظه‌کار صهیونیست ربوده شده باشد؛ آنها بیشتر علاقه‌مند خدمت‌رسانی به بنیامین نتانیاهو و اسرائیل هستند تا اطاعت از قانون اساسی آمریکا و قوانین بین‌المللی و مرتفع کردن نیازها و منافع طبقه متوسط آمریکا.»

دانکوف در پاسخ به این سوال که آیا سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران اثرگذار خواهد بود گفت: «از نظر من، تحریم‌ها صرفاً عزم ایرانی‌ها را محکم‌تر کرده است. با توجه به همین قضیه می‌توان عملیات‌های پرچم عوضی در خلیج فارس و خلیج عمان که به اشتباه به ایران نسبت داده می‌شوند را توضیح داد، در حالی که این حادثه‌ها کار نومحافظه‌کارانی در دولت ترامپ است که مشتاقانه با رژیم‌های اسرائیل و عربستان و مجاهدین خلق (منافقین) همدست هستند.»

نامزد سابق مجلس سنای آمریکا با بیان اینکه با مقاومت ایران علیه تحریم‌ها موافق است، درباره مفید فایده بودن مذاکره با آمریکا گفت: «از فلسطینی‌ها بپرسید از سال 1948 و در سال‌های اول دولت ترامپ "مذاکرات" آنها را به کجا رسانده است.»

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار