کد خبر: ۴۸۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

نمایش «مگس» به کارگردانی توحید معصومی به زودی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر تهران به صحنه می‌رود.

به گزارش شفاف، این اثر نمایشی به کارگردانی توحید معصومی، به زودی اجراهای  خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز خواهد کرد.

توحید معصومی، کارگردان نمایش «مگس»، پیش از این کارگردانی بیش از بیست نمایش صحنه‌ای وپنج تله تئاتر را در کارنامه هنری خود به جای گذاشته است. از جمله آثار مطرح وی می توان به قایقران، مهرگیاه، سرگذشت سالهای سرد، بازی‌خانه، خیشخانه، دو دلقک و نصفی، تبار خون و واقعه در مجلس سودابه خوانی را می‌توان اشاره کرد.

همچنین وی سال 96 نمایش تبار خون نوشته‌ آتیلا پسیانی را در تماشاخانه انتظامی به روی صحنه برد. معصومی در پنج دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و همچنین چند دوره جشنواره تئاتر ماه، سوره و دفاع مقدس حضور داشته و جوایزی را از این جشنواره ها کسب کرده است. او در جشن خانه‌ی تئاتر سال 1388 به عنوان کارگردان برتر شهرستانی از سوی کانون کارگردانان خانه تئاتر مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفته است.

«قلعه» در خانه‌نمایش دا به نمایش گذاشته می‌شود!
نمایش «قلعه» اقتباسی نوآورانه از نمایشنامۀ «ناظر مرگ» ژان ژنه است. این اثر به نویسندگی و کارگردانی مهدی رضایی از شانزدهم تیرماه در خانه‌نمایش دا روی صحنه می‌رود.

رضایی، کارگردانیِ آثاری چون «شب بیست‌ویکم»، «گمستان»، «بی‌مرگی»، «انواع مرغابی»، «گوریل» و «تیمون آتنی» را در کارنامه دارد. او به‌واسطۀ شناخت خود در رابطه با متون ژان ژنه، فرم و محتوایی بدیع نسبت به دیگر آثار خود خلق کرده است. با توجه به ساختار اجرایی، ظرفیت تماشاگران برای هر شبِ اجرا، محدود در نظر گرفته شده است. نمایشی از «گروه تئاتر اشتراک» که دیدن آن برای افراد زیر شانزده سال مناسب نیست!

در این نمایش احمد شاه‌قاسمی، عماد زارعی، امیرحسین دانشجو و رایان حبیبیان به ایفای نقش می‌پردازند. دیگر عوامل کار، عبارت‌اند از: طراح نور و صحنه: مهدی رضایی؛ طراح لباس و گریم: آتنا تندرو؛ دستیار اول کارگردان، منشی صحنه و برنامه‌ریز: ساره ارجمند؛ دستیار دوم کارگردان و مدیر صحنه: مهدی رضایی (تشابه اسمی با کارگردان)؛ ساخت دکور: کیکاووس شکوهی؛ موسیقی: ایمان شهدوست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: