کد خبر: ۴۸۸۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

با انجام بزرگترین پیمایش شهری، اطلس کیفیت زندگی در تهران منتشر شد.

به گزارش شفاف، آرش نصراصفهانی، در آیین انتشار داده های خام پیمایش شهری که ظهر امروز در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: از سال 1375 دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهر تهران تشکیل شد و به انجام مطالعات اجتماعی پرداخت. از سال 88 نیز انجام نظرسنجی به عنوان وظیفه این دفتر تعیین شد.

وی ادامه داد: بر این اساس از همان سال درباره حوزه خدمات شهری و نگرش شهروندان به شهر نظرسنجی انجام داد که این امر به طور مداوم در حال انجام است. در ادامه این روند پیمایش های شهری در مقیاس های بزرگتر انجام شد و دیگر معطوف به مسائل روز مره نبود، در واقع سعی کرد به مسائل کلانتر با نمونه های 5 هزار نفری بپردازد.

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی شهر تهران با اشاره به اینکه پیمایش های انجام شده در زمره مهمترین پیمایش هایی است که در کل ایران انجام شده است، تصریح کرد: آن زمان به دلیل اینکه دولت با انجام پیمایش مخالف بود و این امر در عرصه ملی متوقف شد، شهرداری نسبت به انجام پیمایش ها اقدام کرد اما نکته مهم این است که هیچ یک از این پیمایش ها منتشر نشد.

وی ادامه داد: سال 94 رصد کیفیت زندگی در تهران انجام شد که بزرگترین پیمایش شهری انجام شده در تهران با 45 هزار نمونه آماری است. در این پیمایش به رضایت مردم از خدمات شهر، جمع آوری زباله، میزان مشارکت مردم، اعتماد آنها به نهادهای مختلف در سطح محله به مردم، همسایه ها، احساس امنیت زنان و غیره پرداخته شده که در قالب یک اطلس منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: