کد خبر: ۴۸۸۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بهترین راهکار برای ساماندهی بازار داخلی و توزیع کالا‌های اساسی استفاده از کوپن یا کالا برگ الکترونیکی است.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با بیان اینکه بر‌اساس طرح تفکیک وزارت «صمت» این وزارتخانه به وزارت بازرگانی و صنایع و معادن تفکیک می‌شود، گفت: تفکیک وزارت «صمت» بارها در قالب طرح و لایحه به مجلس آمده و هر بار هم از سوی نمایندگان با آن مخالفت شده است.

وی با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی، دو هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل می‌کند، افزود: بنابراین ممکن  است شورای نگهبان به دلیل همین بار مالی طرح مذکور را رد کند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه یکی از اهداف طراحان از تشکیل وزارت بازرگانی، رفع مشکلات در حوزه تهیه و توزیع برخی از کالاهای اساسی است، اضافه کرد: بهترین راهکار برای حل این معضل این است که اختیارات حوزه تنظیم بازار که در حال حاضر زیر مجموعه وزارت جهاد  کشاورزی و «صمت» است، به یک بخش واگذار شود و صرفاً یک وزارتخانه تمام اختیارات تأمین کالاهای اساسی و تنظیم بازار را بر عهده بگیرد تا مشکلات این بخش حل شود.

منصوری با تأکید بر اینکه بهترین راهکار برای ساماندهی بازار داخلی و توزیع کالا‌های اساسی استفاده از کوپن یا کالا برگ الکترونیکی است، ادامه داد: ساماندهی بازار تنها با حذف ارز دولتی 4200 تومانی امکان‌پذیر است.

نماینده مردم ساوه در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تفکیک وزارتخانه‌ها با کوچک‌سازی دولت نیز مغایرت  داشته و بر خلاف برنامه ششم توسعه کشور است.

انتهای‌پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: