کد خبر: ۴۸۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰

امروزه استفاده و خرید لنزهای چشمی به صورت گسترده توسط مردم انجام می شود. بسیاری از افراد به صورت روزمره به خرید و استفاده از لنزهای چشمی رو می آورند.

بسیاری دیگر برای مناسبت های مختلف، چشن ها و غیره اقدام به خرید و انتخاب لنز چشمی می کنند. با این حال برای بسیاری از افراد که به دنبال خرید لنز چشمی هستند، همیشه این مسئله وجود داشته است که بر اساس چه فاکتورهایی باید لنز انتخاب کرد. از این رو، در این مطلب به بررسی بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی می پردازیم.

- لنزهای چشمی

برای این که به بررسی بهترین فاکتورهای خرید لنز طبی چشمی بپردازیم، بهتر است، ابتدا آشنایی اجمالی و خلاصه ای در مورد لنزهای چشمی داشته باشیم. لنزهای چشمی امروزه در انواع مارک ها و برندهای مختلف در بازار وجود دارد. از این لنزها بسیاری از افراد برای تغییر رنگ چشم و رسیدن به رنگ مورد علاقه چشم استفاده می کنند. بسیاری دیگر از مردم از لنزهای چشمی برای رفع عیوب انکساری چشم مانند دور بینی، نزدیک بینی، آستیگمات استفاده می نمایند. لنزهایی چشمی دیگری نیز وجود دارند، که هم عیوب انکساری چشم را بر طرف می کند و هم به تغییر رنگ چشم افراد می پردازد. از این لنزها به عنوان لنزهای رنگی – طبی نام برده می شود. امروزه این سه نوع لنز توسط بسیاری از مردم خریداری و مورد استفاده قرار می گیرد. ولی با این حال برای اکثریت افرادی که به دنبال خرید لنز چشمی هستند، همیشه این سوال مطرح بوده و است که بهترین فاکتورهای برای خرید لنزهای چشمی چیست؟

- مهمترین فاکتورهای خرید لنز رنگی

اگر به دنبال خرید لنز چشمی هستید و نمی دانید در هنگام خرید چه فاکتورها و عواملی را در نظر بگیرید. بنابراین در ادامه بهترین فاکتورهایی که باید در هنگام خرید لنز چشمی باید مدنظر داشت، تا لنزهای متناسب با خصوصیات خود و با کیفیت را تهیه و خریداری کرد را بدانید.

1- توجه به برند و مارک لنز

اولین فاکتوری که در خرید لنز چشمی باید، مدنظر داشته باشید، توجه به برند و مارک لنز می باشد. امروزه اگر در بازار به جستجو در خرید لنز بپردازید، با انواع برندها و مارک های لنز چشمی مواجه می شوید. به دلیل این که لنز با چشم انسان در تماس است و بنابراین باید در خرید لنز چشمی به برند آن توجه کرد و از برندهای اصیل و معتبر استفاده نمود. برندهایی که بی نام و نشان هستند، احتمال دارد، به چشم آسیب وارد کند و سبب ایجاد عوارض متعدد گردد. از این رو، حتما به برند و مارک لنز توجه داشته باشید و از برندهای معتبر لنز چشمی خود را خریداری کنید.

2- خرید لنز از مراکز مجاز

فاکتور دیگری که در هنگام خرید لنز باید به آن توجه داشته باشید خرید لنز چشمی از مراکز مجاز و معتبر است. امروزه بسیاری از مراکز اقدام به فروش انواع لنزها به ویژه لنزهای رنگی می کنند. در حالی که برخی از این لنزها استاندارد لازم را ندارد و سبب آسیب دیدن چشم می شود. از این رو، یکی از بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی، این است که حتما باید این لنزها را از مراکزی که معتبر هستند و دارای می باشند، خریداری نمود. خرید لنز از مراکز نامعتبر و غیر مجاز می تواند پیامدهای مختلفی را به همراه داشته باشد و سبب صدمه دیدن چشم گردد.

3- انتخاب لنزهای با کیفیت با وجود گران بودن

گاهی برخی از افراد به علل و دلایل مختلف اقدام به خرید لنز رنگی ارزان قیمت می کنند. در حالی که باید توجه نمود لنز به دلیل در تماس بودن با چشم باید از کیفیت بالا برخوردار باشد. ولی با این وجود برخی از مصرف کنندگان لنز برای صرفه جویی در هزینه های خود، لنزهایی را خریداری می کنند، که کیفیت لازم را ندارد. خرید و استفاده از چنین لنزهایی سبب آسیب دیدن چشم می شود. بنابراین در هنگام خرید لنز به مشخصات و کیفیت لنز توجه داشته باشید و از لنزهای با کیفیت استفاده کنید. اگر چه این گونه لنزها ممکن است، کمی گران تر از سایر لنزها باشند، ولی با این وجود به دلیل نداشتن عوارض و حفظ سلامتی چشم بسیار به صرفه هستند و می توانند سلامتی چشم را تامین کنند.

4- توجه به رنگ پوست

یکی از بهترین فاکتورها در زمان خرید لنزهای چشمی توجه به رنگ پوست است. بر اساس این که رنگ پوست شما تیره است و یا روشن، می توانید به انتخاب لنز اقدام کنید. توجه به فاکتور رنگ پوست در انتخاب لنز می تواند بسیار مفید باشد. شما بر اساس این فاکتور می توانید لنزهایی را انتخاب کنید، که کاملا به رنگ پوست شما هماهنگی دارد، و سبب می شود که زیبایی و جذابیت شما چند برابر گردد. انتخاب لنز چشمی بر اساس رنگ پوست از بهترین فاکتورهایی است که باید در زمان خرید لنزهای چشمی به آن توجه نمود.

5- توجه به رنگ مو

یکی دیگر از بهترین فاکتورهایی خرید لنزهای چشمی توجه به رنگ مو است. انتخاب لنزهای چشمی بر اساس رنگ مو می توان سبب شود، که لنز انتخاب شده بیشترین و بهترین هماهنگی را با مو و ظاهر شما داشته باشد و سبب ایجاد زیبایی و جذابیت چند برابری شما گردد. بنابراین بر اساس این که رنگ موهای شما، چه رنگی است و چه لنزی با چه رنگی با رنگ موهای شما تناسب دارد، می توانید لنز چشمی خود را انتخاب کنید. انتخاب و خرید لنزهای چشمی بر اساس رنگ مو می تواند سبب ایجاد زیبایی و جذابیت چند برابر برای شما شود. بر اساس این که رنگ موی شما روشن است و یا تیره می توانید از رنگ های مختلف لنز استفاده کنید. برخی از رنگ های لنز با رنگ موی روشن و برخی دیگر با رنگ موهای تیره هماهنگی و سازگاری بیشتری دارند. بنابراین در زمانی که می خواهید لنز چشمی انتخاب کنید، به رنگ موی خود دقت داشته باشید و بر اساس آن لنز چشمی را انتخاب کنید.

6- توجه به خصوصیات و ویژگی های لنز

توجه به ویژگی ها و خصوصیات لنزهای چشمی یکی از بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی است. اگر می خواهید لنز چشمی خریداری کنید، در این صورت حتما به خصوصیات و ویژگی های لنزی که می خواهید خریداری کنید، توجه نماید. توجه به انحنای لنز، میزان آب رسانی، میزان اکسیژن رسانی، تاریخ مصرف و غیره می تواند برای خرید لنز بسیار مفید و سودمند باشد. هر چقدر لنزی از خصوصیات و ویژگی های خوبی برخوردار باشد، برای خرید مناسب تر است. از این رو، اگر می خواهید لنز چشمی عوارضی برای شما نداشته باشد، و یا عوارض آن را به حداقل کاهش دهید، در این صورت یکی از بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی توجه به خصوصیات و ویژگی های آن می باشد.

بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی

- جمع بندی

استفاده از انواع لنزهای چشمی امروزه به صورت گسترده در بین مردم رواج دارد. بسیاری از افراد به صورت روزمره ویا برای مناسبت های خاص از لنزهای چشمی استفاده می کنند. ولی با این حال در زمان خرید لنزهای چشمی توجه به فاکتورهای خرید بهترین لنز بسیار ضروری و اساسی است. فاکتورهای زیاد برای انتخاب و خرید لنزهای چشمی وجود دارد. برخی از بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی مانند توجه به برند، کیفیت، رنگ پوست، رنگ مو و غیره از جمله فاکتورهایی است که تاثیر و نقش زیادی برای خرید لنزهای چشمی دارند و باید هنگام خرید لنز به آن ها توجه نمود.  

انواع لنز چشمی

لنزها بر حسب جنس لنز، فاصله زمانی که برای تعویض لنز لازم است و قابلیت خوابیدن با لنز در شب تقسیم بندی می شوند. در جدول زیر مقایسه کلی بین انواع لنزها انجام شده است.

 

بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی

بهترین فاکتورهای خرید لنزهای چشمی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: