کد خبر: ۴۸۹۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

مجری طرح استعدادهای درخشان قرآنی سازمان دارالقرآن از آغاز فاز جدید این طرح در سطح کشور خبرداد.

به گزارش شفاف، طرح استعدادهای درخشان قرآنی را نوجوانان نخبه کشور تشکیل می‌دهند که سالیانِ سال در حوزه تلاوت متبحّر شده‌اند که امسال این طرح وارد فصل جدیدی شده است.

محسن یاراحمدی مجری طرح استعدادهای درخشان قرآنی سازمان دارالقرآن درباره دوره جدید این طرح، گفت: این دوره وارد فصل جدیدی شده است و امسال از میان 1350 نفری که در طول سه سال گذشته در دوره تقلیدی کار می‌کردند، 600 نفر ما را همراهی می‌کنند.

وی افزود: ما در پایان دوره اخیر که مدتی است از برگزاری آن می‌گذرد، آزمون‌هایی را با حضور شرکت‌کنندگان برگزار کردیم و در اردوهای آموزشی، غربال‌گری انجام دادیم و اکنون ششصد نفر در دوره جدید طرح استعدادهای درخشان قرآنی سازمان شرکت می‌کنند.

یاراحمدی اضافه کرد: ادامه طرح در دوره جدید وارد فاز تطبیق شده است که برای این فاز هم پیش‌بینی سه ساله داریم، در این راستا برای توجیه مدرسان استانی، پنجشنبه و جمعه 13 و 14 تیر، کلاس‌های توجیهی و آموزشی را در سازمان دارالقرآن برگزار خواهیم کرد.

مجری طرح استعدادهای درخشان قرآنی سازمان دارالقرآن درباره اهمیت موضوع تطبیق گفت: وقتی قاری قرآن در سطح تقلید باشد به این معنا است که فقط آن قطعات تقلیدی را مثل استادِ الگو می‌خواند اما در تطبیق، قاری بر اساس معلومات و محفوظاتی که در دوره تقلید داشته می‌تواند بخش‌های دیگر قرآن را از نظر صوت و لحن و تجوید پیاده‌سازی کند. بنابر این، شرکت‌کنندگان به‌صورت هفتگی نزد استادان دوره جمع می‌شوند و در کنار این برنامه، اردوهای استانی نیز در برنامه‌ها پیش‌بینی شده که طی این اردوهای چندروزه، استادان در قالب کارگاه با شرکت‌کنندگان کار می‌کنند. همچنین در پایان سال هم آزمون‌هایی گرفته می‌شود که تقریباً‌ معادل آزمون‌های سطح پنج سازمان دارالقرآن است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: