کد خبر: ۴۸۹۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

رئیس فدراسیون هاکی گفت: سه زمین ما در زمان کارلوس کی‌روش در اختیار فوتبال قرار گرفت که البته تاج در این باره تقصیری ندارد.

به گزارش شفاف، بهرام قدیمی، رئیس فدراسیون هاکی در نشست خبری پیرامون اعزام تیم‌های ملی مردان و بانوان به مسابقات جام ملت‌های داخل سالن آسیا اظهار داشت: یادی می‌کنیم از مرحوم بهرام شفیع که باید مسیر حرکت او را توسعه بدهیم. ما در این سه ماه بازنشستگان را به صورت رایگان به کار گرفته‌ایم که این اتفاق خوبی برای فدراسیون است. من مدت سه ماه است که به فدراسیون آمده ام و برای اعزام تیم‌ها یازده اردو برگزار کردیم. اگر وزارت ورزش و کمیته المپیک کمک کنند، نوید می‌دهم که یک‌چهارم والیبال خواهیم شد.

وی‌افزود: در این مدت 350 میلیون تومان فقط به ما داده شده است که این کافی نیست. ما بلیت های سفر به تایلند را دو ماه قبل رزرو کردیم. ما در این مدت به هجده استان وسایل و تجهیزات ارسال کردیم. گفته‌ام که نباید شعار بدهیم و باید عملیاتی عمل کنیم.

رئیس فدراسیون هاکی ادامه داد: بعد از هجده سال دوره مربیگری بین‌المللی را برگزار کردیم. همچنین چمن زمین تبریز را ترمیم کرده‌ایم. تفاهم‌نامه خوبی را نیز با فدراسیون ورزش دانشگاهی بسته‌ایم و امیدواریم در آذر و دی ماه اولین مسابقات دانشجویی را برگزار کنیم.

قدیمی عنوان کرد: در بازی‌های آسیایی سه زمین چمن خوب داشتیم که همگی در زمان کارلوس کی‌روش به فدراسیون فوتبال واگذار شدند. به هر حال انشالله تیم داخل سالن مردان باید هشتمین قهرمانی اش را جشن بگیرد. همچنین تیم بانوان نخستین اعزامش را تجربه می‌کند که بالاخره می‌توانیم رنکینگ در این بخش پیدا کنیم.

وی گفت: مسابقات دانشگاه آزاد هم راه‌اندازی شده که شهریور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد. باید در بانوان سرمایه‌گذاری کنیم. در مردان هم باید از پاکستان پیشی بگیریم. طی ماه‌های آینده چوب، توپ و لباس به ایران وارد می‌کنیم. باید به سمت گرفتن کمک از کنفدراسیون آسیا برویم و می‌توانیم از این حوزه 7، 8 میلیارد درآمد داشته باشیم.

وی با انتقاد از دیدگاه موجود در صندوق قهرمانان و عدم تخصیص پاداش‌ به ورزشکاران هاکی گفت: انگار به ما به چشم صهیونیست ها نگاه می‌شود و به قهرمانان ما پاداش تعلق نمی‌گیرد. باید نگاه ها عوض شود و اینها داخل صندوق قهرمانان شوند.

قدیمی تصریح کرد: مذاکره با کنفدراسیون آسیا داشتیم برای بانوان که امیدواریم محقق شود. همچنین این کنفدراسیون قول داده که چمن مصنوعی در اختیار ما قرار بدهد و در ژانویه افتتاح می‌شود. ما باید جامعه آماری را از 1500 نفر به 30 هزار نفر افزایش بدهیم.

قدیمی با اشاره به اینکه برای زمین باشگاه انقلاب می‌گویند که باید 150 میلیون بدهیم و این در توان ما نیست، اظهار داشت: خوشبختانه شفیع هیچ بدهی از خود بر جا نگذاشت که این اتفاق خوبی است.

وی در پاسخ به این سوال که قرار نیست زمین‌ها را از فدراسیون فوتبال پس بگیرد؟ گفت: ارتباط خوبی داریم. تاج از دوستان قدیمی است که البته تقصیری ندارد. سه زمین اصلی هاکی را به صورت رایگان در اختیار فدراسیون فوتبال گذاشته‌ایم. قرار شده یک زمین در اختیار ما از سوی شرکت توسعه گذاشته شود که اگر این اتفاق بیفتد، بلافاصله چمن را وارد می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: والیبال هم از همان ابتدا موفق نبود و کسی با سعید معروف و محمد موسوی عکس نمی‌گرفت، اما حالا می‌بینید که استعدادها شکوفا شده و حالا همه به دنبال عکس گرفتن با آنها هستند. پس ما هم می‌توانیم در این مسیر حرکت کنیم.

رئیس فدراسیون هاکی با بیان اینکه اگر همان بودجه دو میلیاردی ما را بدهند، کافی است و دیگر چیزی نمی‌خواهیم، درباره شرایط وارد کردن تجهیزات به داخل ایران گفت: می‌دانیم چگونه تجهیزات را وارد کنیم. ارتباط خوبی با شرکت ماهان داریم و قرار شد کمپی در پاکستان داشته باشیم و وسایل را ورزشکاران به داخل کشور بیاورند. ما در این بی‌پولی تاکنون 200 میلیون تومان وسایل به استان‌ها داده‌ایم.

قدیمی عنوان کرد: هاکی ورزش بومی ما است و به سمت ثبت آن حرکت کرده‌ایم. کریم باقری هم وارد سیستم ما شده و نماینده ما در ثبت جهانی است.

وی درباره انتقادش از صندوق قهرمانان گفت: ابطحی از دوستان قدیمی من است و فکر می‌کنم به دلیل اینکه بلیت‌های سفر به تایلند را از شرکت مرتبط با صندوق نخریدیم، انگار با ما قهر کرده‌است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: