کد خبر: ۴۸۹۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

پرافتخارترین تنیسور جهان پس از پیروزی مقابل رقیب دیرینه‌اش در فینال ویمبلدون از این بازی به عنوان یکی از خاطرات به یادماندنی دوران بازیگری‌اش یاد کرد.

به گزارش شفاف، 11 سال پیش راجر فدرر و رافائل نادال سقف جدیدی برای لذت بردن هواداران از تماشای بازی‌های تنیس ویمبلدون ایجاد کردند و آن زمانی بود که مصاف‌شان در فینال سال 2008 این رقابت‌ها تا پاسی از شب به طول انجامید و پس از 5 ست نفسگیر در زمین اصلی رقابت‌ها، در نهایت طولانی‌ترین فینال تاریخ سومین گرنداسلم فصل با پیروزی نادال به پایان رسید.

خیلی‌ها شب گذشته (جمعه) هم رؤیای تکرار چنین فینالی را داشتند که اگرچه از نظر زمانی به اندازه فینال 2008 نبود ولی از نظر جذابیت چیزی از آن کم نداشت. این بار برخلاف دفعه قبل این ستاره سوئیس، راجر فدرر بود که حریف اسپانیایی‌اش نادال را در 4 ست شکست داد و راهی فینالی شد که او را در آستانه کسب بیست‌و‌ یکمین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌ها قرار داده است.

برای 11 سال آزگار فدرر باید با این واقعیت کنار می‌آمد که اگرچه از نگاه خیلی‌ها او بهترین تنیسور تمام دوران است، در مسابقه‌ای که شاید بزرگترین مسابقه تاریخ است، بازنده شد. او حالا اما می‌تواند با خیالی آسوده‌تر خاطره فینال ویمبلدون سال 2008 را مرور کند.

فدرر پس از مسابقه‌اش با نادال که تنها ست دوم آن را باخت، گفت: مسلماً سطح این بازی بسیار بالا بود. بزی مقابل رافا همیشه بسیار جذاب است به خصوص که ما مدت‌ها بود در این رقابت‌ها مقابل هم قرار نگرفته بودیم. این بازی در همان سطحی که انتظار می‌رفت برگزار شد. قطعاً این بازی را به عنوان یکی از بازی‌های محبوبم به یاد خواهم سپرد، یکی از آن بازی‌هایی که در آینده قطعاً خاطره‌اش را مرور خواهم کرد چون حریف رافا بود و تورنمنت هم ویمبلدون. هواداران هم جو خوبی برای آن ساختند و آب‌و‌هوا هم عالی بود.

فدرر 37 ساله که برخلاف مصاف قبلی‌اش با نادال در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های اوپن فرانسه - جایی که در بسیاری از رالی‌های طولانی تسلیم نادال شد - این روی زمین تخصصی خودش یعنی چمن، توانست اکثر ضربات حریف اسپانیایی را پاسخ دهد.

او افزود: بردن رالی‌های طولانی همیشه احساس خوبی دارد. همچنین این رالی‌ها از نظر سرعت، قدرت، چرخش و سایر موارد در سطحی بسیار بالایی قرار داشتند. تقریباً ما با هر ضربه‌ای که می‌زدیم سعی در کسب امتیاز داشتیم. من فکر می‌کنم که اینکه من می‌توانم الان می‌توانم رالی‌های طولانی را هم ببرم بسیار مهم است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار