کد خبر: ۴۸۹۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

عده‌ای از پناهجویان آفریقایی در فرانسه که مدارک قانونی اقامتی ندارند، با تجمع و تظاهرات در پاریس خواستار دریافت مدارک و بهبود وضعیت خود شدند.

به گزارش شفاف، شماری از پناهجویان در فرانسه که دارای مدارک شناسایی نیستند، دیروز (جمعه) با عنوان «جلیقه‌سیاه‌ها» با تجمع و تظاهرات در ساختمان «پانتئون» واقع در پاریس خواستار دریافت مدارک و حق اقامت در فرانسه شدند.

بنابر گزارش شبکه خبری «راشاتودی»، معترضان که شمار آن‌ها ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر برآورد شده است، اعلام کردند که تا زمانی که به آن‌ها مدارک قانونی داده شود، در این محل می‌مانند. پانتئون محلی در پاریس است که شماری از بزرگان فرانسوی از جمله «ولتر» و «ویکتورهوگو» در آنجا دفن شده‌اند.

جلیقه‌سیاه‌ها هم در پاریس به خیابان آمدند +عکس

تجمع‌کنندگان که گفته می‌شود از پناهجویان غرب آفریقا هستند در تقلید از معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه موسم به جلیقه‌زرها، نام جلیقه‌سیاه را برای خود برگزیده‌اند.

 
 

جلیقه‌سیاه‌ها هم در پاریس به خیابان آمدند +عکس

یکی از ترتیب‌دهندگان این اقدام در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما مدرک نداریم، صدای ما شنیده نمی‌شود و در جمهوری فرانسه وجه نداریم. ما به مقبره مردان بزرگ شما آمده‌ایم تا این بی‌احترامی را محکوم کنیم.»

در برگه‌ای که یکی از سازمان‌دهندگان این برنامه ارائه داده، آمده است: «ما تا زمانی که به همه مدارک داده شود، اینجا خواهیم ماند.»

این اقدام، واکنش قدرتمند نیرو‌های پلیس را به دنبال داشت و چندین نفر دستگیر شدند. این تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شد و معترضان هم بدون توسل به خشونت شعار سر می‌دادند و نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند.

«مارینه لوپن» رهبر راست‌گرایان فرانسه به این اقدام واکنش نشان داد و در قالب پیامی در شبکه احتماعی توئیتر نوشت: «در فرانسه، تنها آینده‌ای که برای پناهجویان غیرقانونی وجود دارد، اخراج است چرا که چنین چیزی قانون است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار