کد خبر: ۴۸۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۲۰ کامیون و تریلر حامل پوشاک و البسه قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار حسین رحیمی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به کشف یک محموله بزرگ کالای قاچاق توسط پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی تهران بزرگ، درباره جزئیات این کشفیات اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی تهران بزرگ در یک اقدام اطلاعاتی و عملیات ویژه محموله بزرگ کالای قاچاق را که از جنوب کشور با بارنامه جعلی و در پوشش سبوس و کاه به تهران منتقل شده بود، انهدام کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه این محموله شامل 2 تریلر و 18 کامیون حامل انواع و اقسام کالای قاچاق مخصوصا البسه، پوشاک و پارچه بود خاطرنشان کرد: ارزش این محموله تاکنون 50 میلیارد تومان برآورده شده البته قیمت‌گذاری کامل پس از انتقال به گمرک صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این محموله‌های قاچاق به صنایع مختلف بویژه نساجی و پوشاک ضربات سنگینی وارد می‌کند، گفت: تمام بارهای کشف شده ساخت کشور چین است و بارگیری آنها از مرز صورت گرفته و در نهایت با بارنامه‌های تقلبی و از مسیرهای غیرمعمول قصد انتقال آنها به پایتخت را داشتند.

رحیمی از دستگیری 4 نفر در این پرونده خبر داد و گفت: این محموله طی دیشب و امروز کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت به کشفیات قاچاق توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز اشاره و تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 150 میلیارد تومان کالای قاچاق در تهران کشف شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

رحیمی از مبارزه جدی پلیس با قاچاق کالا خبر داد و افزود: بخش اعظمی از کالای قاچاق به تهران وارد می‌شود و پلیس دنبال توسعه رونق کسب و کار براساس شعار سال است.

این مقام انتظامی با اشاره به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از راه‌اندازی این پلیس در دو هفته آینده در تهران خبر داد و متذکر شد: این پلیس در تمام زمینه‌های مفاسد اقتصادی فعال خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: