کد خبر: ۴۸۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

هیئت دولت با اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده از سیل موافقت کرد.

به گزارش شفاف، هیئت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت به مردم سراسر کشور، اعتبارات لازم برای برای بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل را به تصویب رساند.

در این جلسه، هیئت وزیران با اختصاص 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت به وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور جبران خسارت و بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده ناشی از سیل فروردین ماه سال جاری موافقت کرد.

**  بررسی گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت آغاز هفته تأمین اجتماعی و بهزیستی در کشور

در ادامه جلسه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت آغاز هفته‌های تأمین اجتماعی و بهزیستی در کشور، گزارشی از فعالیت‌ها و خدمات این دو سازمان به هیئت وزیران ارائه داد.

بر پایه این گزارش، علی‌رغم محدودیت‌ها و براساس سیاست و اهتمام ویژه دولت، سازمان بهزیستی کشور نسبت به رسیدگی به وضعیت مددجویان و محرومان اقدامات گسترده‌ای انجام داده است. همچنین تلاش شده تا مستمری آنها بین سه تا پنج برابر در طی این سال‌ها رشد نماید.

در سال 1398 نیز با افزایش یک هزار میلیارد تومان اعتبارات کمک به مددجویان و رسیدن سقف آن به 2700 میلیارد تومان، این امکان فراهم شد تا 187 هزار نفر معلولی که به صورت انفرادی تاکنون از مستمری مددجویی برخوردار بودند، متناسب با بُعد خانوار، مستمری آنها افزایش یابد.

هیئت وزیران ضمن تشکر از همه مددکاران و کارکنان خدوم سازمان بهزیستی و همه نهادهای حمایتی از شرکای اجتماعی خود که با مشارکت در خیر جمعی و به کمک محرومان و نیازمندان می‌شتابند، تقدیر کرد.

همچنین به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، گزارش مختصری از خدمات سازمان تأمین اجتماعی به دولت ارائه شد.

براساس این گزارش، در این سازمان بالغ بر 350 طرح کوچک و بزرگ برای خدمات درمانی مطلوب‌تر به مخاطبان سازمان خصوصاً جامعه کارگری و بازنشستگان تأمین اجتماعی در دولت اجرا شد تا ادامه خدمات را به مخاطبان خود افزایش دهد؛ هم‌چنین، در هفته تأمین اجتماعی حدود 40 طرح از این طرح‌ها در سراسر کشور بهره‌برداری خواهند رسید.

دولت همچنین از خدمات همه کارکنان خدوم سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور و شرکای اجتماعی این سازمان، کارگران عزیز و کارفرمایان محترم در همکاری با دولت در یک مدیریت سه‌جانبه‌گرایانه تقدیر کرد.

** با تصمیم دولت، صندوق‌های قرض الحسنه ساماندهی می‌شود

دولت به پیشنهاد بانک مرکزی و به منظور مراقبت از اعتماد و اموال‌عمومی، لایحه اصلاح قانون برنامه ششم توسعه درخصوص نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای و صندوق‌های قرض‌الحسنه زیر‌ نظر سازمان اقتصاد اسلامی را به تصویب رساند.

این لایحه با تقویت نقش نظارتی بانک مرکزی بر صندوق های قرض الحسنه تصویب شده است.

** تصویب تغییرات تقسیمات کشوری در چهار استان‌ کشور

در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری براساس بررسی‌‏های انجام شده، هیئت وزیران با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان‌های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان موافقت نمود.

** موافقت دولت با تداوم اجرای واحد کنسانتره شرکت صنعتی معدنی توسعه ملی و واحد گندله‌سازی آن

هیئت وزیران با هدف افزایش تولید، کاهش محرومیت منطقه و ایجاد اشتغال و بهبود صادرات و نیز با توجه به تکمیل بودن واحدهای کنسانتره شرکت صنعتی معدنی توسعه ملی و گندله‌سازی آن، با تداوم اجرای این پروژه موافقت کرد.

گفتنی است، واحدهای کنسانتره شرکت صنعتی معدن توسعه ملی و گندله‌سازی آن به ترتیب به میزان 100 و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

** هیئت وزیران مبلغ ورودیه موزه‌ها و اماکن فرهنگی – تاریخی را تصویب کرد

دولت در ادامه، مبلغ ورودی موزه‌ها و اماکن فرهنگی - تاریخی را تعیین کرد.

** تصویب آیین‌نامه اجرایی فهرست و استاندارد کالاها و تجهیزات پزشکی

هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی فهرست و استاندارد کالاها و تجهیزات پزشکی را تصویب نمود.

ارتقای سلامت و بهداشت عمومی، بهبود فرآیندهای بهداشتی و درمانی، ارتقاء کیفی و استانداردسازی تجهیزات پزشکی داخلی و وارداتی، تقویت زیرساخت‌‌های تولید فرآورده‌ها و مواد اولیه دارویی، واکسن، محصولات زیستی و ملزومات و تجهیزات پزشکی مطابق با استاندارد بین ‌المللی، از مهترین اهداف آیین‌نامه مربوط به شمار می‌رود.

** مجوز برگزاری ششمین گردهمایی بین المللی (منطقه‌ای) تغییر اقلیم در سال 1398

دولت در ادامه این جلسه، مجوز برگزاری گردهمایی بین المللی تغییر اقلیم در سال 1398 توسط وزارت راه و شهرسازی را صادر کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: