کد خبر: ۴۸۹۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

رژه روز استقلال فرانسه در حاشیه اعتراضات به سیاست‌های رئیس‌جمهور فرانسه، با حضور تنی چند از مقامات اروپایی در پاریس برگزار شد.

به گزارش شفاف، به رغم انتقادهای داخلی از سیاست‌های  «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، سران اروپایی امروز یکشنبه در جریان روز ملی فرانسه (روز باستیل) با ماکرون همراهی کردند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، امروز چهاردم ماه جولای (۲۳ تیرماه)، همزمان با روز ملی فرانسه ماکرون در رژه خیابان شانزهلیزه شرکت کرد، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، «مارک روته» نخست‌وزیر هلند و «مارچلو ربلو دسوسا» رئیس‌جمهور پرتغال در این مراسم حضور داشتند.

 

 

در این رژه از تجهیزات نظامی پیشرفته شامل پهپاد، خودروهای مینیاتوری، سربازانی مجهز به تفنگ‌های ضد پهپاد از جمله مواردی بودند که به چشم می‌خوردند.

حدود چهار هزار و ۳۰۰ سرباز، حدود ۲۰۰ خودرو و افزون بر ۱۰۰ هواپیما که تعدادی از آنها متعلق به کشور دیگری از اروپا هستند، در این رزمایش به کار گرفته شدند. رئیس‌جمهور فرانسه بر اهمیت تامین امنیت بی‌قیدو شرط فرانسه و اروپا تاکید کرد.

این رژه در شرایطی برگزار شد که مخالفان دولت فرانسه در سالروز جشن ملی فرانسه موسوم به «روز باستیل»، بار دیگر به خیابان آمده‌اند. (جزئیات بیشتر)

برخی منابع خبری فرانسوی از هو شدن ماکرون توسط معترضان هنگام حضور در این مراسم خبر داده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: