کد خبر: ۴۸۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال از ارسال نامه ایران برای حضور در مسابقات کاپ آسیا در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش شفاف، کنفدراسیون بسکتبال آسیا پیش از این اعلام کرده بود مسابقات بسکتبال کاپ آسیا در بخش بانوان قرار است روزهای 31 شهریور تا 7 مهر به میزبانی فیلیپین در سطح A و B برگزار شود اما بعد از مدتی سایت آسیا در خبری با اعلام اسامی تیم‌های شرکت‌کننده در بخش A تاکید کرد این مسابقات در هند برگزار می‌شود و میزبان بخش B در آینده اعلام خواهد شد.

مسابقات بسکتبال به این صورت برگزار می‌شود که تیم‌های قدرتمند آسیا در سطح A با هم رقابت می‌کنند. با توجه به اینکه تیم ملی بسکتبال بانوان ایران در رده سنی بزرگسالان نخستین حضورش را در کاپ آسیا تجربه خواهد کرد، در سطح B به رقابت خواهد پرداخت اما نکته جالب ماجرا اینجا بود که نام ایران در بین تیم‌های شرکت‌کننده نبود. همین موضوع باعث شد تا هفته گذشته فدراسیون بسکتبال ایران با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون آسیا آمادگی خود را برای شرکت در این مسابقات اعلام کند.

فریده شجاعی نایب‌رئیس بسکتبال بانوان در گفت‌وگو با فارس، درباره اینکه چرا نام ایران در بین تیم‌های شرکت‌کننده نبوده، گفت: ما در مسابقات سال 2017 حضور نداشتیم و بعد از تصویب حجاب قرار بود در مسابقات امسال شرکت کنیم. منتظر بودیم کنفدراسیون آسیا به ما زمان را اعلام کند اما هیچ نامه‌ای به ایران ارسال نشده بود و دعوت‌نامه‌ای برای ما نفرستادند.

وی در پاسخ به این سوال که طبق برنامه آیا کنفدراسیون آسیا نباید دعوت‌نامه خود را به همه کشورهای عضو بفرستد تا آنها اعلام آمادگی کنند، عنوان کرد: کنفدراسیون آسیا بسیار بی‌برنامه است. حتی آنها هنوز مکان و زمان برگزاری مسابقات در سطح B را اعلام نکرده‌اند و ما نمی‌دانیم میزبان کجاست.

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا ایران امکان حضور در مسابقات را دارد، خاطرنشان کرد: بله مشکلی وجود ندارد. این احتمال وجود دارد حتی فیبا آسیا بتواند با 12 تیم هم مسابقات را برگزار کند. البته هنوز کنفدراسیون آسیا پاسخی به نامه ما نداده اما فکر نمی‌کنم مشکلی از این جهت وجود داشته باشد.

شجاعی درباره حضور ایران در مسابقات غرب آسیا هم گفت: این مسابقات اواخر مردادماه به میزبانی اردن برگزار می‌شود و ما هم شرکت خواهیم کرد. البته تیم‌های شرکت‌کننده هنوز مشخص نیستند و نهایتا این رقابت‌ها با حضور 4 تیم برگزار شود. معمولا کشورهای سوریه، لبنان و اردن از شرکت‌کنندگان هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: