کد خبر: ۴۸۹۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

بازیگر سریال «دلنوازان» و «دردسرهای عظیم»، گفت: یکسری از من می‌پرسند شما ایران نبودید و خارج از کشور بودید؛ ولی من خارج از کشور نرفتم و ایران هستم.

به گزارش شفاف، کار بازیگری را با یک تئاتر کودکی آغاز کرد، اما اصل قضیه ورود او به دنیای تصویر با ایفای نقش در سریال «روزگار جوانی» شروع شد. رفته رفته نقش‌های تقریباً کوتاهی در سریال‌های معمولی و مخصوصاً اپیزودی زیادی ایفا کرد. کار بازیگری زهره فکورصبور تا اواخر سال‌های دهه ۸۰ ادامه داشت تا بازی نقش‌های بلندی در سریال‌های کارآگاهان و مخصوصاً دلنوازان بسیار موجب شهرتش شدند. در چند فیلم سینمایی نقش‌های اول و اصلی را بازی کرد و بعد از یکی دو سال غیبت دوباره با بازی در سریال «دردسر‌های عظیم» برگشت. «آژانس دوستی»، «یکی بود یکی نبود»، «همسفر»، «مسافری از هند»، «کمکم کن»، «ریحانه»، «نرگس»، «از نفس افتاده»، «روز‌های زیبا»، «پنچری» و آخرین بار هم در قاب تلویزیون با «دنگ و فنگ روزگار» دیده شد. البته او این روز‌ها مشغول بازی در فیلم «سه دزد» است که به زودی در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.


من جایی نرفتم؛ ایرانم!

بازیگرانی مثل زهره فکورصبور که بسیاری از کار‌های او بار‌ها از تلویزیون پخش می‌شود و کاراکتر‌های خاطرانگیزی را ایفا کرده، ولی کمتر در تلویزیون و سینما دیده می‌شود. او در این باره گفت: سوالی است که برای خودم هم پیش آمده و دلیلش را خودم هم نمی‌دانم. یکسری از من می‌پرسند شما ایران نبودید و خارج از کشور بودید؛ ولی من خارج از کشور نرفتم و ایران هستم. یکی از دلایلی که کم‌کار شدم شاید همین باشد که فکر می‌کنند من ایران نیستم.

کار نکردن آزارم می‌دهد

وی با بیان اینکه کار نکردن برای امثال من آزاردهنده است، افزود: من هیچ‌وقت نگفتم کار نمی‌کنم و همیشه هستم. از سن کم کار بازیگری را شروع کردم و جزو لاینفک وجودم، بازیگری است. من با علاقه و عشق وارد عرصه بازیگری شده‌ام و کار نکردن برای امثال من آزاردهنده است. ولی متأسفانه نمی‌دانم چرا و دنبال این چرایی و دلایل آن هستم. واقعاً چرا آنقدر پیشنهاد‌ها کم شده و عمدتاً هم پیشنهاد‌هایی که می‌شود پیشنهاد‌های خوبی نیستند.

رفته رفته فراموش می‌شویم

فکورصبور، تأکید کرد: هنوز هم در خیابان‌ها مرا می‌بینند یاد کاراکتر «دلنوازان» و «دردسر‌های عظیم» می‌افتند و دوست دارم کار‌هایی چند پله بالاتر انجام دهم. از طرفی دیگر هم بازیگران جدید آمده‌اند و گزیده انتخاب کردن هم باعث شده رفته رفته مرا فراموش کنند. با این اوصاف باز هم دلیل اصلی‌اش برایم روشن نیست.

هیچ‌وقت جزو باندی نبوده‌ام!

وی با اشاره به ماجرای اسف‌بار باندبازی و گروه‌بازی، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم آن موقع که من زیاد کار می‌کردم آنقدر باندبازی نبود. من از این واژه بدم می‌آید و کمتر می‌گویم «باندبازی» و «گروه‌بازی». شاید برخی تهیه‌کنندگان هم با عده‌ای بازیگر و عوامل همکاری‌شان بیشتر است دوست دارند همیشه با همان گروه کار کنند و افرادی را از بیرون وارد گروه خودشان نمی‌کنند. هیچ‌وقت جزو باندی نبوده‌ام! این کم‌کاری برای من خیلی اذیت‌کننده است که سال‌ها کار کرده‌ام. 

ترجیح می‌دهند با بازیگران جوانِ تازه‌کار کار کنند

بازیگر سریال «روزگار جوانی» گفت: مردم مرا در خیابان‌ها می‌بینند هنوز «روزگار جوانی»، «نرگس»، «دلنوازان»، «دردسر‌های عظیم»، «کمکم کن» و «همسفر» را به یاد می‌آورند. اما الان چه اتفاقی افتاده کمتر توفیق خدمت به مردم نصیب‌مان می‌شود؟ من بازیگری هستم که مردم را دوست دارم و از هیچ‌کوششی برای ایفای نقش جذاب و تماشایی در سریال‌های تلویزیونی، دریغ نکرده‌ام. البته فکر می‌کنم تهیه‌کنندگان و عوامل مربوطه ترجیح می‌دهند با بازیگران جوانِ تازه‌کار بیشتر کار کنند؛ ناگفته نماند بازیگران جویای نام و بعضاً مستعدی هم هستند.

به من می‌گفتند ترجیح دادی خانه‌نشین باشی!

وی در واکنش به انتشار مطالبی منتسب به خودش درباره انتخاب بازیگر از اینستاگرام، گفت: من منظورم این طور نبود، ولی در حجم انبوهی منتشر شد. به گوشم می‌رسید می‌گفتند پیج اینستاگرام باز کنم برخی متوجه می‌شوند مثلاً من ایرانم و اینجا هستم و می‌خواهم کار کنم. اما این گفته و منظور را شاید من درست منتقل نکردم و شاید هم مردم بد برداشت کردند. البته دوستانی هم قبلاً به من گفتند چرا پیج اینستاگرام نداری و در این فضا بیشتر به همدیگر معرفی می‌شویم. چرا که بسیاری فکر می‌کنند تو ایران نیستی! یا خیلی‌ها فکر می‌کنند شاید تو ترجیح دادی خانه‌نشین باشی! اما واقعاً این طور نیست.

صحبت‌های من ربطی به بالا بودن و پایین بودن فالوور فلان بازیگر ندارد

فکورصبور تأکید کرد: من گفتم خیلی از دوستان همدیگر را در اینستاگرام بیشتر معرفی می‌کنند و در جریان بود و نبود همدیگر قرار می‌گیرند و منظور دیگری نداشتم که در فضای مجازی طور دیگری وانمود شد. من گفتم در فضای اینستاگرام همه همدیگر را می‌بینند و همدیگر را دعوت می‌کنند مثلاً فلان نقش و کار به فلان بازیگر می‌خورد؛ و اصلاً صحبت‌های من ربطی به بالا بودن و پایین بودن فالوور‌های فلان بازیگر ندارد.

فیلمنامه‌هایی که می‌فرستند نقش دلخواهم نیست

وی در خصوص پیشنهاد تلویزیونی، تصریح کرد: پیشنهاد تلویزیونی دارم، ولی همیشه اعتقادم بر این است نقش‌هایی را بپذیرم که چند درصد و جایگاهی بالاتر از نقش‌های قبلی‌ام باشند. در «دنگ و فنگ روزگار» هم بازی کردم به خاطر حضور همزمان در فیلم «سه دزد» برای نمایش خانگی، نقشم کوتاه بود و آن‌طوریکه دلم می‌خواست نبود. الان هم فیلمنامه‌هایی می‌فرستند، اما نقش دلخواهم نیست و فکر می‌کنم کار نکنیم بهتر است تا کار بد انجام دهیم. حداقل یک پله یا دو پله باید بالاتر برویم و این سِیر نباید نزولی شود. این اتفاقات دست به دست هم داده تا وسواسی‌تر انتخاب کنم. پیشنهاد به من داده می‌شود، ولی منتظرم یک کار متفاوت و مناسب درگیرم کند.

دوست دارم تئاتر کار کنم

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه دوست دارم تئاتر کار کنم، افزود: خیلی دوست دارم تئاتر کار کنم و پیشنهاد تئاتر هم می‌شود. ولی اینجا هم دوست دارم تئاتری کار کنم که حرفی برای گفتن داشته باشد. هیچ‌وقت دوست نداشتم در یک گونه نمایشی فقط باشم. دوست دارم کاراکتر‌هایی که انتخاب می‌کنم فرعی باشند و به جان و دل مخاطب بنشیند. به همین‌خاطر نمایشنامه‌ها را هم می‌خوانم و با وسواس انتخاب می‌کنم.

فیلمنامه خوب مهم است

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: برای من مهم فیلمنامه خوب است و البته کارگردان و عوامل هم اهمیت دارند، ولی اگر فیلمنامه‌ای خوب باشد حتماً آن کار خوب از آب درمی‌آید. اگر فیلمنامه خوب نباشد و بهترین بازیگران هم کنار هم قرار بگیرند آن کار خوب از آب درنمی‌آید. برخی از پیشنهاد‌هایی که شده عمدتاً فیلمنامه خوبی نداشته و نقش‌های جذاب و پویا هم کمتر پیشنهاد می‌شوند.
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار