کد خبر: ۴۹۰۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷

معمولاً افراد ثروتمند جهان، حساب چیز‌هایی را که می‌خرند نمی‌کنند و پول برای آن‌ها اهمیتی ندارد.

به گزارش شفاف، به ترتیب ۶ خرید عجیب و پرهزینه ثروتمندان دنیا را بررسی خواهیم کرد. در این میان خیلی از افراد ثروتمندی قرار دارند که از درآمدشان در کار‌هایی استفاده می‌کنند که با عقل جور در نمی‌آید، ولی این ۶ نمونه از نادرترین فعالعیت‌های هزینه بر ثروتمندان است.

۱. کبوتر ۴۰۰.۰۰۰ دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

شاید رقابت کبوتر‌ها در فهرست ورزش‌های کشور‌های اروپایی قرار نداشته باشد، ولی در کشور‌های آسیایی این فعالیت فهرست محبوبیت‌های آن‌ها را تشکیل می‌دهد و قطعا میلیارد‌ها از این قائله مستثنی نیستند.

یکی از میلیاردر‌های چینی ۴۰۰.۰۰۰ دلار برای خرید یک کبوتر پرداخت کرده است، کبوتری که فقط در یک سرگرمی زودگذر از آن استفاده می‌شود.

۲. ساعت ۱۱ میلیون دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

همه ما از اهمیت زمان آگاهیم و زمان به خصوص برای ثروتمندان و سرمایه‌داران از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ساعتی که در تصویر بالاست ساخته دست «پاتک فیلیپ» است. ساخت این ساعت ۸ سال به طول انجامیده است. این ساعت در مزایده‌ای در سال ۲۰۱۶ به قیمت ۱۱ میلیون دلار فروش رفت.

۳. خانه ۱ میلیارد دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

قیمت این خانه یک میلیارد دلار است نه یک میلیون دلار و به گران‌ترین خانه جهان معروف است. این خانه ۹ آسانسور و ۵۰ صندلی تئاتر و دو مرکز تفریحی و سه باند هلیکوپتر بر روی سقف دارد.

باور داشتن سه هلیکوپتر شخصی هم سخت است چه برسد به سه باند هلیکوپتر شخصی در خانه!

۴. ماشین ۳۸ میلیون دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

خودرو‌های سریع، فانتزی و راحت سال‌ها است که در فهرست خرید ثروتمندان قرار دارند و یکی از گزینه‌های همه ان‌ها برای خرج کردن پولشان است.

در این بین یکی ازثروتمندان برای نشان دادن علاقه اش به خودرو‌های لاکچری در مزایده‌ای که در سواحل کالیفرنیا در سال ۲۰۱۴ برگزار شد ۳۸ میلیون دلار برای خرید فراری ساخته شده در سال ۱۹۶۲ پرداخت کرده است.

۵. طلاق ۲.۵ میلیارد دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

قطعا تمام کار‌هایی که افراد ثروتمند به خاطر آن‌ها پول پرداخت می‌کنند خوشایند نیست و در این بین کار‌هایی نیز وجود دارد که این افراد از انجام آن‌ها بیزار اند.

در سال ۱۹۹۹ طلاق الک و جوزلین ۲.۵ میلیارد دلار هزینه برداشت که شامل ۱۰۰ میلیون چک که جوزلین طی ۱۳ سال آن‌ها را دریافت می‌کند می‌باشد.

۶. هدیه ۳۹۰.۰۰۰ دلاری

عجیب‌ترین خرید‌های ثروتمندان جهان!

درآمد در تشویق فرزندان مهم نیست هدیه برای تشویق فرزندان می‌تواند از یک کالا یک دلاری نیز شروع شود.

اما وقتی پای ثروتمندان به میان می‌آید رقم کادو‌ها نجومی می‌شود به گونه‌ای که مغز توان درک آن را نخواهد داشت. خودرویی که در عکس می‌بینید لیموزین ۳۹۰.۰۰۰ دلاری است که والدینی ثروتمند برای تولد ۱۷ سالگی فرزندشان خریداری کرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: