کد خبر: ۴۹۰۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳

معاون شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۱۵ محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی‌های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

به گزارش شفاف، مجتبی یزدانی معاون شهردار تهران صبح امروز ۲۶ تیرماه در جلسه‌ای با معاونان خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری‌ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢،٥ و ٦ که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: ۶ منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر به کار بگیرند.

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین‌های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکیدات شهردار تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید پیگیری‌های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهر تهران دارای ۳۵۲ محله است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷ محله فاقد پارک بودند که سال گذشته ۲ محله دارای پارک شدند و در حال حاضر ۱۵ محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی‌های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان این که در سال ۹۷ تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام‌های هورفر و بخشی فر در منطقه ۷، عبقری در منطقه ۲ و وثوق الدوله در منطقه ۱۴ به انجام رسیده است و در سال ۹۸ نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق (۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر باغ عبقری (بوستان پدر) به مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲ به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.

گفتنی است، در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین‌هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و نیز طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢،٥ و ٦ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: