کد خبر: ۴۹۰۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

امیری گفت: تشکیل وزارت بازرگانی در اولویت دولت و رییس جمهور قرار دارد.

تشکیل وزارت بازرگانی در دستور کار دولت/ انسجام در بخش بازرگانی وجود نداردبه گزارش شفاف، به نقل از شاتا، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست شورای معاونین و مدیران کل امور مجلس وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف که صبح امروز به میزبانی وزارت صنعت و در حاشیه نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد، با اشاره به تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: تشکیل وزارت بازرگانی در اولویت دولت و رییس جمهور قرار دارد.

او ادامه داد: پیش از این تشکیل این وزارت با ارایه طرحی از سوی نمایندگان در کمیسیون اجتماعی مطرح و تصویب شد، اما پس از آن دولت از هیات رییسه مجلس خواست تا اجرای این طرح به دلیل اینکه امادگی برای تشکیل وجود ندارد به زمان دیگری موکول شود تا تمهیدات برای آن انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه انسجام در بخش بازرگانی وجود ندارد، توضیح داد: بخش بازرگانی به صورت پراکنده از سوی دستگاه‌های مختلف پیگیری می‌شود و از این رو نظام توزیع با مشکلات زیادی روبرو شده است.

امیری ادامه داد: هیچ دستگاهی در کشور مخالف تشکیل این وزارتخانه نیست و دستور رییس جمهور برای تشکیل این وزارت به جد پیگیری می‌شود، اگرچه تعدادی از نمایندگان مجلس، به دلایل کارشناسی و برخی بدلایل سیاسی مخالف این طرح هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور از نمایندگان پارلمانی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف خواست که در این زمینه با نمایندگان مجلس مذاکرات کنند و با دلایل کارشناسی ان‌ها را متقاعد کنند که به این طرح در صحن علنی مجلس رای بدهند.

امیری بحضور منظم وزا در مجلس و دیدار با نمایندگان مختلف و کمیسیون‌های مربوطه را مورد تاکید قرار داد و از معاونان پارلمانی خواست که حضور مقتدرتری درمجلس داشته باشند.

او به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در سال گذشته و تبدیل آن به طرح اشاره کرد و گفت:  این قانون اگر چه دارای اشکالاتی است و خلاف قانون اساسی خوانده می شود،اما براساس آن دستگاه ها هر ۶ ماه باید گزارشی به مجلس  ارایه دهند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با تاکید بر هم افزایی در مجموعه دولت ،گفت: دستگاه‌ها نباید وظایف بخشی خود را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: