کد خبر: ۴۹۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

مراسم امضاء تفاهم نامه گسترش همکاری‌های رسانه ملی و وزارت صمت در حمایت از نهضت ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد.

امضا تفاهم نامه گسترش همکاری‌های رسانه ملی با وزارت صنعتبه گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سیدمرتضی میرباقری معاون سیمای صدا و سیما جمهوری اسلامی، در مراسم امضاء تفاهم نامه گسترش همکاری‌های رسانه ملی و وزارت صمت در حمایت از نهضت ساخت داخل و رونق تولید گفت: برگزاری نمایشگاه ساخت داخل یکی از اقدامات اساسی برای رونق تولید است.

وی افزود: این نمایشگاه برخلاف سایر نمایشگاه‌ها به نیاز‌های اساسی حوزه تولید می‌پردازد و به سمت رونق ساخت داخل و ایجاد نهضت در این زمینه حرکت می‌کند.

معاون سیمای صدا و سیما جمهوری اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز بیش از ۱۰ میلیون دانشگاهی و فارغ التحصیل دانشگاه دارد، گفت: این ظرفیت بی نظیری است که قدرت حل مسائل جمهوری اسلامی ایران را به صورت شگرفی افزایش می‌دهد.

میرباقری  با تاکید براینکه صدا و سیما امسال تمام ظرفیت خود را برای رونق تولید آماده کرده است، گفت: ما در طول سال ده‌ها هزار برنامه تولید و پخش می‌کنیم.

وی به آخرین نظرسنجی‌ها اشاره کرد و گفت: براساس این نظرسنجی‌ها حدود ۸۳ درصد مردم مخاطب رسانه ملی هستند یعنی هر نفر در شبانه روز سه­ و نیم دقیقه از برنامه‌های رسانه ملی استفاده می‌کند.

معاون سیمای صدا و سیما جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه  قطعاً این کاری که در خصوص نهضت ساخت در داخل آغاز شده باید در جهت تولید برنامه‌ها نیز حمایت شود، گفت: رسانه ملی با تمام ظرفیت‌های خود در کنار رونق تولید است و باید بتواند به صورت ماهانه گزارشی در خصوص مسائل پیرامونی رونق تولید به مردم ارائه دهد.

میرباقری به سه راهبرد اساسی رسانه ملی در رونق تولید اشاره کرد و گفت: هدایت سرمایه‌های خرد و اندک مردم به سمت کار‌های تولیدی، عملیات رسانه‌ای و جریان سازی در خصوص تولید و کمی‌ها و کاستی‌های آن و تلاش برای رفع آن‌ها از جمله صدور­مجوز‌ها درکسب و کار‌ها و فعال شدن ستاد رونق تولید در رسانه ملی برای حمایت از فعالان تولیدی از جمله این راهبرد‌ها برای کارگشایی در تولید است.

وی ادامه داد: کشوری که می‌خواهد مسیر استقلال را بگذراند باید به ظرفیت‌های داخل بیش از پیش توجه کند.

معاون سیمای صدا و سیما جمهوری اسلامی در پایان اظهار کرد: در رسانه ملی هزاران برنامه سازی و ده‌ها هزار ساعت پخش برنامه را به سمت رونق تولید هدایت می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار