کد خبر: ۴۹۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
نخست‌وزیر اسبق سوئد:

کارل بیلت توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه را دسیسه خواند.

به گزارش شفاف، روزنامه انگلیسی گاردین به نقل از کارل بیلت، نخست وزیر اسبق سوئد نوشت: توقیف کشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق به‌دست نظامیان انگلیسی به بهانه نقض تحریم اتحادیه اروپا در حالی که ایران عضو اتحادیه اروپا نیست بیشتر شبیه دسیسه است.

نخست وزیر اسبق سوئد با اشاره به تلاش آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران و اظهارات مقامات اسپانیا مبنی بر اینکه انگلیس به درخواست آمریکا مبادرت به توقیف نفتکش حامل نفت ایران کرده است، نتیجه گرفت این اقدام (توقیف کشتی حامل نفت ایران) در همکاری با آمریکا برای فشار بر ایران انجام شد.

این نشریه انگلیسی با اشاره به تلاش‌های دولت انگلیس از جمله گفتگوی تلفنی هانت وزیر خارجه انگلیس با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نوشت: هانت تلاش می‌کند آزادی نفتکش توقیف شده ایران در جبل الطارق را تسهیل کند.

گاردین همچنین نوشت سفر فابیان پیکاردو، رئیس دولت محلی جبل الطارق به لندن بنا به درخواست هانت صورت گرفت تا او در لندن با مقامات سفارت ایران هم در این باره گفتگو کند. این در حالی است که پس از بازگشت فابیان پیکاردو به جبل الطارق اعلام شد توقیف نفتکش ایران یک ماه دیگر تمدید شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار