کد خبر: ۴۹۰۳۶۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

۱۱ قاری جوان برای رسیدن به مسابقات کشوری اوقاف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش شفاف، فینال رشته قرائت چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن استان تهران ظهر امروز در دارالقرآن حکیمیه برگزار و تکلیف نفرات برتر این دوره از مسابقات مشخص می‌شود.

در مرحله فینال رشته قرائت 11 قاری جوان و بعضاً صاحب‌نام کشورمان حضور دارند. در این مرحله محسن قاسمی، وحید خزایی، مسعود نوری، مسعود موحدی، حبیب صداقت، امیر باقری، حسن حکیمی، محمد کاظمی، حمید شیخ‌زاده، علیرضا مهدی‌زاده و علی خشنود به رقابت می‌پردازند. از بین 11 فینالیست این دوره از مسابقات 9 نفر سال گذشته نیز در فینال حضور داشته‌اند.

برای فینال این مسابقات، پنج قطعه از آیات قرآن در نظر گرفته شده که هر کدام از قاریان به قید قرعه به تلاوت یکی از این قطعات که یک ساعت قبل از آغاز فینال در اختیار آنها قرار می‌گیرد، خواهند پرداخت.

سال گذشته و در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن استان تهران، 16 نفر در فینال رشته قرائت حضور داشتند که در نهایت محسن قاسمی رتبه اول را کسب کرد، این شرکت‌کننده امسال نیز در فینال مسابقات حضور یافته است.

براساس اعلام مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران پس از پایان این مسابقات، پنج برگزیده مرحله فینال موفق به راهیابی به مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن‌کریم که طی ماه‌های آینده در دو شهر قم (مقدماتی) و اصفهان (نهایی) برگزار می‌شود، خواهند شد.

عموم مردم می‌توانند، ساعت 14 باحضور در دارالقرآن حکیمیه به نشانی بلوار افق، جنب پارک ساحل، بن بست مهر مجتمع بصیرت از نزدیک شاهد رقابت‌ این قاریان  باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: