کد خبر: ۴۹۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

تاکنون بیش از ۷۳ هزار فعالیت مسجدی در سامانه فهما ثبت شده اما به نظر می‌رسد این رقم با توجه به تعداد کانون‌های فعال فرهنگی هنری در سطح کشور در آینده نه چندان دور افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کند.

به گزارش شفاف، طرح «پایتخت فهما» امسال برای نخستین‌بار از سوی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در راستای ایجاد یک رقابت استانی میان کانون‌های مساجد جهت جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به مساجد و سوق دادن آنان به فعالیت‌های مسجدی برگزار شده است.

«فهما» مخفف «پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران» است که از شنبه اول تیر به طور رسمی در کشور آغاز شد.

در این طرح شاخصه‌هایی درنظر گرفته شده که بر اساس آن تمام فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی مساجد سراسر کشور بر اساس 6 محور: «قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی، شبکه‌سازی و فضای مجازی، کتاب و کتاب‌خوانی، هنرمتعالی و فعالیت‌های اجتماعی» رضد می‌شود و مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد.

تاکنون بیش از 73 هزار فعالیت در سامانه ثبت شده، اما با توجه به اینکه 25 هزار کانون فرهنگی هنری در سطح کشور فعال است، احتمال افزایش این آمار بسیار زیاد است. 2 میلیون و 100 هزار نفر از اعضای کانون‌های مساجد کشور، بیش از 24 هزار و 900 کانون فرهنگی و هنری و 14 هزار و 97 کتابخانه در سامانه به ثبت رسیده‌اند.

مهلت ثبت نام در سامانه فهما تا 21 مرداد است. پس از ارزیابی فعالیت‌های کانونهای فرهنگی هنری مساجد و شناسایی افراد فعال و توانمندکانون‌ها در طول یک سال در شاخصه‌های معرفی شده، قرار است در پایان سال و در شب ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) استان برتر به عنوان پایتخت فرهنگی هنری مساجد ایران معرفی شود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار