کد خبر: ۴۹۰۳۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

با رونمایی از سامانه طرح‌ها و لوایح شورای شهر تهران، شهروندان می‌توانند با مراجعه به این سامانه پیشنهادات خود را در ارتباط با طرح‌ها و لوایح‌ها مدیریت شهری مطرح کنند.

به گزارش شفاف، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در ارتباط با رونمایی از سامانه طرح‌ها و لوایح  شورای شهر تهران اظهار کرد: با استفاده از این سامانه همه مردم و اعضای شورای شهر و مسئولان دسترسی به مصوبات، طرح‌ها و لوایح شورای شهر خواهند داشت، نظرات مردم از این طریق نیز قابل اخذ است که در رأی مثبت و منفی اعضای شورای شهر اثرگذار است به طور مثال اگر اعضاء از نظر مردم اگاهی داشتند استفساریه 62 باغ با رأی‌های بیشتر مخالف انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه همه مصوبات 5 دوره از شورای شهر تهران  اعم از  لوایح‌ و طرح‌های در حال بررسی از طریق این سامانه  قابل دسترسی برای عموم خواهد بود، گفت:  آدرس این سامانه laws.tehran.ir است و علاوه بر مشاهده پیشرفت لوایح‌ها و طرح‌ها میزان آراء موافق و مخالف مصوبات و اسامی اعضای شورا و تعداد آراء نیز مشخص است.

نظری ادامه داد: موضوعاتی که تحقیق و تفحص صورت گرفته نیز در سامانه مشخص خواهد شد و به طور کل این سامانه برای بسط و توسعه امر مهم،  شفافیت در حوزه شهری حائز اهمیت است.

 عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند پیشنهادات خود را در هر حوزه‌ای در این سامانه ثبت کنند و پس از بررسی پیشنهادات در صورت امکان، این پیشنهاد ات به صورت طرح در شورا ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال 95 یک سایتی دیگر در حوزه مصوبات رونمایی شد، اما صرفاً فایل نهایی مصوبات را منتشر می‌کرد، افزود: اکنون در زیرپرتال همان سایت، این سامانه جدید راه‌اندازی شده است که به صورت جزئی تمامی اتفاقاتی که حول یک طرح یا لایحه رخ می‌دهد را درج می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: