کد خبر: ۴۹۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در چند ماهه اخیر ۴۴۸ باند شناسایی شده اما در این بین وجود خرده‌فروشهای موادمخدر بسیار نگران‌کننده که باید در این رابطه پیشگیری و برخوردهای لازم صورت بگیرد.

به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری در بازدید از مرکز تربیت و عملیات سپکا با بیان اینکه یکی از مأموریتهای اصلی این مرکز مبارزه و مقابله با توزیع و تولید موادمخدر است، گفت: اعتیاد و ورود مواد مخدر به کشور یکی از آسیب های اجتماعی که به صورت جدی باعث نگرانی مردم و مسئولان شده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: ایران در همسایگی بزرگترین مرکز تولید و توزیع موادمخدر قرار دارد البته از طریق سازمانهای بین‌المللی اقداماتی صورت گرفته اما نتیجه مشخصی نداشته است.

وی تصریح کرد: از زمان استقرار امریکا در افغانستان، تولید موادمخدر نیز رو به افزایش بوده بنابراین باید به طور جدی با این موضوع مقابله و مبارزه کنیم.

اشتری خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با انگیزه، توان، نیروهای آموزش‌دیده و تجهیزات کافی، در مبارزه با موادمخدر و کشفیات آن اقدامات خوبی انجام داده است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: از ابتدای سال، تاکنون 300 تن کشفیات موادمخدر داشته‌ایم که 10 تا 15 درصد از کشفیات به واسطه سگهای موادیاب و کارشناسان باتجربه بوده است.

این مقام انتظامی با اشاره به کارهای اطلاعاتی جدی صورت گرفته در برخورد با با باندهای موادمخدر، متذکر شد: در چند ماهه اخیر 448 باند شناسایی شده اما در این بین وجود خرده‌فروشهای موادمخدر بسیار نگران‌کننده که باید در این رابطه پیشگیری و برخوردهای لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه شهر از وجود معتادان متجاهر و خرده‌فروشان باید خالی شود.

اشتری یادآور شد: لازم است ستاد مبارزه با موادمخدر از پلیس مبارزه با مواد مخدر و مرکز سپکا پشتیبانی کند.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: در مرکز سپکا در حوزه آموزش، تکثیر و امور پزشکی نیز اقدامات مهمی صورت گرفته البته این روند باید ادامه یابد و تا سه سال آینده گامهای بلندتری برداشته شود، باید محلی مناسب با تمامی استانداردهای لازم برای کارکنان این مرکز در نظر گرفته شود تا مرکز سپکا در 20 سال آینده نیاز به جابه‌جایی نداشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: