کد خبر: ۴۹۰۴۰۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس گفت: صفر شدن بودجه سه ماهه صداوسیما، این صدای اعتراض همه را درآورده است، دولت نمی‌تواند قانون شکنی کند.

به گزارش شفاف، یوناتن بت کلیا، نماینده هموطنان مسیحی، آشوری و کلدانی مجلس در واکنش به تهدید بودجه‌ای صدا و سیما توسط دولت گفت: دولت هیچ‌گاه مجلس را از تصمیمات خود مبنی بر اضافه یا کم کردن بودجه سازمان‌ها و دستگاه های مختلف کشور، مطلع نمی‌کند و ما همچنان منتظر شفاف‌سازی‌های لازم از سوی دولت در این رابطه هستیم. اما اینکه چرا صفر شدن بودجه سه ماهه صداوسیما را حتی رسانه‌ای می‌کنند خود جای سوال است!

بت کلیا افزود: این کار حقیقتا یک اشتباه محض است، آیا دنیا با رسانه‌های خود چنین کاری می‌کند؟ چرا باید با سیاست‌های شتاب‌زده به دست خودمان رسانه‌هایمان را محدود کنیم؟ در سراسر دنیا، سیاست کشورها بر این است که بودجه سازمان‌های رسانه‌ای خودشان را اضافه می‌کنند زیرا این رسانه‌ها در راستای اهداف کشورشان در سطح بین‌المللی نیز فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: صداوسیمای کشورمان فعالیت‌های رسانه‌ای در زمینه مقابله با رسانه‌های معاند، رسانه‌های صهیونیستی و امپریالیست جهانی و فعالیت‌های مهم دیگری را نیز در دستور کار دارد. حال باید دید با کم شدن بودجه این سازمان، چه اتفاقی می‌افتد؟! آیا رسانه ملی ما مانند تمام رسانه‌های دیگر دنیا نباید با دست پُر وارد چنین میدان مهم و عرصه گسترده‌ای شود؟!

نماینده اقلیت مذهبی کشورمان در ادامه با اشاره به پرداختن بیش از حد دولتمردان به حواشی یک سریال تلویزیونی، گفت: انتقاد به دولت‌ها در همه جای دنیا هست و اتفاقاً با شدتی بیشتر از آنچه در کشور ما هست، وجود دارد. اگر قرار باشد از هر انتقادی برنجیم و همه چیز بر وفق میل و مراد ما باشد، نمی شود مملکت را اداره کرد. بنده به عنوان یک نماینده مجلس، انتظارم این است که دولت تحمل بیشتری به خرج دهد و انتقادات را بپذیرد و اگر برای آنها پاسخ مناسب و قانع کننده‌ای دارد، مطرح کند.

بت کلیا افزود: مردم ایران ما را قضاوت می‌کنند و این یعنی قضاوت کردن فقط مخصوص یک فرد، گروه و جناح خاصی نیست و تمام مردم ایران در جای جای کشورمان حق قضاوت دارند در نتیجه عکس‌العمل‌های لحظه‌ای و اقدامات شتاب‌زده تنها فایده‌اش، مخدوش کردن چهره دولت نزد مردم است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: