کد خبر: ۴۹۰۴۰۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸

کریم باقری، مربی پرسپولیس به حواشی اردوی این تیم در ترکیه پاسخ داد.

به گزارش شفاف،کریم باقری درباره اردوی پرسپولیس در ترکیه گفت: اخبار را خیلی زیاد دنبال نمی‌کنم، اما شنیدم در ارتباط با اردویی که داشتیم یکسری حواشی به وجود آمده است. با توجه به این که اعتقاد دارم پرسپولیس به خودی خود یکسری حواشی در اطراف خود دارد و باید برای کمک به آن آرامش برقرار باشد و دلیل دیگری که در ادامه می‌گویم خواستم توضیحاتی را از آغاز رقم خوردن برنامه‌های این اردو تا روز آخر بدهم.

مربی تیم پرسپولیس ادامه داد: از زمان آمدن کالدرون تا رفتن به اردو 3 تا 4 روز زمان بود. وقتی آمدند من از او درباره برنامه ‌ها و امکاناتی که می‌خواهند پرسیدم تا به باشگاه منتقل شود. درباره اردو هم سوال کردم که گفتند اگر باشد، خیلی خوب است. من هم به باشگاه منتقل کردم. زمان برای برنامه‌ریزی خیلی کم بود. من یک دوست را به آقای عرب معرفی کردم که همه او را می‌شناسند. عارف محمدوند برنامه تیم‌های مختلفی را برای باشگاه‌های لیگ برتر را هم قبل از این هماهنگ کرده است که خبرنگاران می‌توانند از آنها از جمله از یحیی گل‌محمدی در این باره بپرسند.

کریم باقری افزود: محمدوند 10 سال است که آنجا زندگی می‌کند و من هم با او ارتباط دارم. او را به باشگاه معرفی کردم و شماره تلفنش را دادم. در جریان سایر مسائل از مذاکره تا قرارداد نبودم ولی چون من اول این معرفی را انجام دادم ، خودم را مسئول می‌دانم هم در قبال باشگاه و هم در قبال هواداران که توضیحاتی بدهم تا همه چیز روشن‌تر شود. امیدوارم این توضیحات، به دوستان رسانه‌ای هم که همیشه به من لطف دارند کمک کند بهتر در جریان موضوع قرار بگیرند و بعد قضاوت کنند.

باقری خاطرنشان کرد: در هماهنگی‌هایی که باشگاه با طرف مقابل داشت در نهایت گرینه کارتپه مطرح شد. من روزهای اول اردو نبودم و بعد از کار قراردادم از یکشنبه به آنجا رفتم. کارتپه یک جای بسیار خوش آب و هوا و در بالای کوه است. امکانات هتلی و زمین‌های تمرین خوبی هم داشت. شرایط چمن واقعا برای انجام تمرین تیم‌های حرفه ای مناسب بود. من همین جا پیشنهاد می‌کنم دو کارشناس با خرج خود ما به آنجا بروند و صحت این صحبت‌ها را بررسی کنند. امکانات را بسنجند. اگر گفتند جای مناسبی نیست من همه مسئولیت را گردن می‌گیرم. در اختیار باشگاه خواهم بود تا از جریمه تا اخراج را در قبال من انجام دهد.  اشکالی ندارد. من هیچ مطلب پنهانی در این جا ندارم. هیچ خورده و برده‌ای هم از کسی ندارم. می‌خواهم کاملا شفاف باشم. می‌خواهم تا جایی که به من مربوط می‌شود، هواداران هم در جریان همه چیز باشند. من برای همان معرفی که انجام دادم، احساس مسئولیت می‌کنم. ولی می ‌خواهم اول بروند ببینند و تحقیق کنند آنجا چه جور جایی است ؟ واقعا جای بدی است؟ آیا امکانات خوبی ندارد؟ باز هم می‌گویم مسئولیت را می‌پذیرم.

کریم باقری گفت: در روزهایی که من نبودم، مشکلی برای تمرین پیش نیامد فقط یک جلسه بود که آن هم در سالن انجام شد. از وقتی هم رفتم تمام تمرینات در جای خودش انجام شد. البته ما دو نکته منفی در اردو داشتیم که به بازی‌ها مربوط می‌شد. آن جا شرایط به شکلی بود که ظرف 5 دقیقه مه می‌شد و نیم ساعت بعد کاملا آفتاب بود. برای بازی دوستانه روز اول هم هوا خوب شده بود. دو تیم گرم کردیم و وارد بازی هم شدیم ولی ناگهان مه شد. بازی لغو شد ولی نیم ساعت بعد، هوا آفتابی بود که کالدرون گفت بچه ها در قالب دو تیم با هم بازی کنند.

مربی پرسپولیس اضافه کرد: نکته منفی دوم هم بازی روز آخر بود. آن تیم دیر رسید و بعد وقتی آنها را دیدیم احساس کردیم نمی‌توانند فشار لازم را بیاورند و به همین دلیل کالدرون بازی درون تیمی گذاشت. البته با توجه به پرسش شما، باید بگویم تدارک بازی‌ها حتما در قرارداد هست و باشگاه هم می‌تواند اقدام مقتضی را در این ارتباط انجام دهد. هرچند تدارک بازی با تیم‌های بزرگ هم به زمانبندی بیشتر نیاز دارد ولی به هر حال باشگاه می‌تواند طبق قرارداد پیگیر موضوع باشد. من باز هم تاکید می‌کنم هر کس که در ترکیه آشنایی دارد هم می‌تواند از او بخواهد برای بررسی امکانات مجموعه به آنجا برود. از هتل تا امکانات ورزشی به ویژه زمین چمن را بررسی کنند. فقط کمبود وقت مانع شد برنامه‌ریزی بهتری برای بازی‌های دوستانه داشته باشیم چون گزینه اردویی دیگری برای باشگاه مطرح بود و باید ترکیه را به سرعت جایگزین می‌کردیم.

باقری در پایان افزود: امیدوارم این صحبت‌ها کمک کند که همه متوجه شوند بعضی مسائل آن طور هم که عنوان شده نبوده است. اتفاقا با علیرضا بیرانوند هم در محل تمرین صحبت کردم که گفت منظور او هم بازی‌های دوستانه بود و شرایط و امکانات اردویی خیلی خوب بوده است.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: