کد خبر: ۴۹۰۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶

رئیس کمیسیون عمران گفت: تولید مسکن در کشور نزدیک به ۵ میلیون واحد از میزان طبیعی کمتر است و به جای ساخت ۱ میلیون واحد در سال، ۳۰۰ هزار واحد ساخته می‌شود.

تولید مسکن در کشور ۵ میلیون واحد کمتر از میزان طبیعی استمحمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی، با بیان اینکه عدم تناسب میزان عرضه و تقاضا یکی از علت‌های افزایش قیمت مسکن است، گفت: افرادی با ساخت تعداد بسیاری واحد‌های مسکونی و جلوگیری از فروش آنها، باعث افزایش بهای مسکن شدند که منظور از سلطان مسکن چنین کسانی است.

وی افزود: تولید مسکن در کشور نزدیک به ۵ میلیون واحد از میزان طبیعی کمتر است و به جای ساخت ۱ میلیون واحد در سال، ۳۰۰ هزار واحد ساخته می‌شود؛ در نتیجه زمانی که تولید مسکن پایین باشد و عده‌ای هم نفروشند، افزایش قیمت به وجود خواهد آمد.

رئیس کمیسیون عمران ادامه داد: برای مدیریت خانه های خالی، می‌توان مالیات‌هایی چون عایدی بر مسکن تعیین کرد که متاسفانه اجرای این مالیات‌ها عملی نشده است.

رضایی کوچی درباره گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از حدود سه سال پیش قرائت نشده است، گفت: گزارش این حادثه از طرف کمیسیون عمران ارائه شده، اما هنوز در صحن علنی نیامده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: