کد خبر: ۴۹۰۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸

طبق گزارش پهنه‌بندی مصرف برق کشور برای امروز، شیراز در وضعیت هشدار قرار گرفت و ۵ استان و ۲ کلانشهر در وضعیت زرد مصرف قرار دارند.

مصرف برق در شیراز در وضعیت هشدار قرار گرفتبه گزارش شفاف، شقایق یوسفی، کارشناس مدیریت مصرف برق توانیر گفت:  امروز (چهارشنبه ۲ مرداد) مصرف برق شهر شیراز بیش از ۳ درصدی از سقف مجاز عبور کرده و در محدوده قرمز قرار دارد از این رو کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق این کلانشهر  در جهت حفظ پایداری و جلوگیری از محدودیت احتمالی شبکه ضروری است.

وی مصرف برق در استان‌های مرکزی، لرستان، اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی همچنین کلانشهر‌های مشهد و تبریز را در محدوده زرد عنوان کرد که کاهش ۵ درصدی مصرف برق مشترکان این مناطق را الزامی ساخته است.

وی از مشترکان برق در این مناطق خواست با بهره‌گیری از الگوی کاهش مصرف، بهینه‌سازی مصرف برق را با اجرای راهکار‌های ساده به مرحله اجرا بگذارند.

یوسفی استفاده از دور کند کولر‌های آبی، تنظیم برودت کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه، استفاده از نور طبیعی در ساختمان‌ها و انتقال زمان استفاده از وسایل برقی پرمصرف مانند اطو، ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی به زمان غیرپیک و پرهیز از هم‌زمانی مصرف به ویژه در ساعات پیک روز (۱۲ تا ۱۶) را از جمله راهکار‌های کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: