کد خبر: ۴۹۰۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در دوره آموزشی کمک داور ویدیویی (VAR) حاضر شد.

به گزارش شفاف، نخستین دوره آموزشی سیستم کمک داور ویدیویی با حضور 24 داور به مدرسی محمدصالح سوبخیدین از روز گذشته (سه‌شنبه) در هتل آکادمی ملی فوتبال در حال برگزاری است. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در این کلاس حاضر شد و برای دقایقی با داوران صحبت کرد.

تاج ضمن خیر مقدم به مدرس فیفا و حاضرین در کلاس گفت: واقعیت این است که در موضوع استفاده از VAR، چند موضوع خوب وجود دارد. استفاده از این سیستم باعث می‌شود حق به حقدار برسد و هجمه علیه داوری صورت نگیرد. در چند سال گذشته در لیگ شاهد بودیم که اعتراضاتی به صورت ناخواسته یا ناجوانمردانه به سمت داور رخ داده است. نکته مسلم این است که با راه‌اندازی این سیستم، سعی داریم اشتباهات داوری به حداقل برسد.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: در فصل جدید قرار است باشگاه‌ها سیستم بلیت الکترونیکی را راه‌اندازی کنند تا اگر تخلفی در ورزشگاه رخ داد، بتوانیم متخلف را شناسایی کنیم. همچنین قرار است کمیته داوران، آیین‌نامه‌ای را تهیه و تدوین کند و آن را در هیئت رئیسه فدراسیون مصوب کنیم تا اگر بازیکنان یا اعضای کادر فنی تیم‌ها به سمت داور حمله کردند، آنها را به صورت خودکار محروم کنیم. می‌خواهیم کاربر حمایتی برای داوران داشته باشیم.

وی اظهار داشت: امیدوارم همان‌طور که این تکنولوژی که در اکثر کشورها راه اندازی شده و فیفا نیز با آن موافقت کرده است، در لیگ ایران هم راه اندازی شود. از شما می‌خواهم نهایت استفاده را از این کلاس ببرید تا فوتبال از علم شما داوران بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: