کد خبر: ۴۹۰۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

جزیره کیش یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران به حساب می آید و به دلیل همین زیبایی ها به نام مروارید خلیج فارس شناخته می شود.

وجود ساحل های گوناگون و بسیار زیاد که مخصوص این جزیره هستند باعث هرچه زیباتر شدن جزیره زیبای کیش می شود. این ساحل ها مخصوص جزیره کیش می باشد. ساحل مرجان کیش یکی از زیباترین ساحل های کیش است که همه کسانی که به کیش مسافرت می کنند باید دست کم یک بار از این ساحل زیبا و خاطره انگیز دیدن نمایند.

این ساحل جزو ساحل های صخره ای کیش در تور کیش ارزان  است که وجود مرجان ها باعث شفافیت خیلی زیاد دریا شده و به طوری که شما به سادگی می توانید آبزیان دریا را که انواع مختلف از گونه های ماهی می باشند را به سادگی ببینید و ضمن غذا دادن به این جانوران به نوعی هم وارد دنیای شگفت آمیز و زیبای آنان بشوید و برای لحظاتی هم که شده از دنیای مادی به دنیای افسانه ای پریان دریایی بروید. البته شفاف بودن آب دریا مخصوص این ساحل نیست چیزی که این ساحل را برای شفاف بودنش از دیگر ساحل ها متمایز کرده و به زیبایی آن افزوده وجود انواع صدف گوش ماهی حلزون شقایق دریایی عروس های دریایی و انواع مختلف ماهی های زینتی درون دریا می باشد. بخش گردشگری کیش با ایجاد فضای سبز زیبایی در اطراف ساحل و قرار دادن چپر های زیاد باعث شده که مسافرین و گردشگران بتوانند برای فرار از سوزندگی آفتاب زیر آنها بروند و زمان بیشتری را بتوانند از طبیعت زیبای ساحل و هوا پاکیزه این منطقه بهره ببرند. ساحل مرجان کیش به دلیل زیبایی خاصی که در هنگام طلوع و غروب خورشید دارد در این زمان های به خصوص بسیار شلوغ می باشد. و بسیاری از افراد که به همراه خانواده هایشان به این ساحل زیبا آمده اند برای ثبت خاطره و یادگاری از این محل عکس های زیادی را می گیرند و به همراه خاطرات بسیار زیاد با خود به خانه می برند.

اگر می خواهید زمانی را برای پیاده روی و تماشای منظره های بی نظیری از خلیج فارس باشید و لحظات آرامش بخشی را به همراه عزیزانتان داشته باشید به ساحل مرجان جزیره کیش بیایید چون علاوه بر داشتن زیبایی های طبیعی که خاص این ساحل است در اطراف آن امکانات متعددی برای رفاه و سرگرمی شما درنظر گرفته شده که به راحت بودن شما و عزیزانتان کمک می کند. همچنین وجود تفریحات آبی پرشماری در این ساحل زیبا هست که جذابیت آنرا چند برابر کرده .

از میان مطالب پبشین سایت: دانستنی های سفر

 

پارک ملت یا بوستان بزرگ شهر مشهد

در سال هزار و سیصد و چهل و سه بوستان شهر مشهد  افتتاح گردید، این بوستان هفتاد و دو هکتار است و سی و پنج هزار اصله درخت در آن کاشته شده است.  در آن زمان این بوستان خارج از شهر قرار داشت اما با توسعه و گسترش شهر مشهد این بوستان هم در داخل شهر مشهد قرار گرفت. با تغییر و تحولات اندکی این بوستان تبدیل به یک پارک بزرگ و زیبا شد که امکانات فرهنگی ورزشی و تفریحی زیادی هم در آن ایجاد گردیده که در این مطلب قصد داریم به بعضی از آنان اشاره کنیم.

درختان قدیمی و بزرگ و زیبای این بوستان  در تور مشهد سفر باتو نماد اصلی آن حساب می شوند و با توجه به اینکه مشهد هم مانند کلان شهر های دیگر از آلودگی هوا رنج می برد این بوستان و درخت هایش می توانند منبع اکسیژن مناسبی برای شهر باشند و همانند یک شش بزرگ عمل کنند. در زمانی که هوا گرم می شود خانواده ها به این مکان می آیند تا از هوای خنک و سالم بوستان استفاده نمایند. در این مکان جای مخصوص برای بازی کودکان ایجاد شده و علاوه بر آن یک زمین شن بازی هم در همان مکان ساخته شده است. در میانه بوستان یک حوض بزرگ با آب نمایی زیبا وجود دارد که بسیار زیبا و تماشایی است. در این بوستان همچنین زمین های مختلف ورزشی برای علاقه مندان به ورزش در نظر گرفته شده است مانند استخر روباز دویست و پنجاه متر مربعی، زمین فوتبال چمن، زمین والیبال، زمین بسکتبال، زمین تنیس و چند زمین ورزشی دیگر.

در شرق این بوستان دریاچه بسیار زیبایی وجود دارد و در پشت این دریاچه مجتمع جانبازان قطع نخاعی قرار گرفته که در این مجتمع به این عزیزان خدماتی ارئه داده می شود.

در این بوستان مجتمع فرهنگی به نام ساختمان فرهنگی هنری امام رضا (ع) ساخته شده که در آن کلاس های فرهنگی و هنری، کتابخانه و چند امکان دیگر تعبیه شده است. در کلاس های فرهنگی و هنری موضوعاتی مانند موسیقی، کارگردانی، نقاشی، خوشنویسی، طراحی چهره و موضوعات متعدد دیگری تدریس می شود.

مسئله جالب آنکه در دل بوستان پارک ملت یک بوستان دیگر به نام بوستان رز درست شده که مخصوص بانوان عزیز است. در آنجا هم زمین های بازی والیبال و بسکتبال ساخته شده و همچنین در این مکان امکانات ورزشی دیگری نیز وجود دارد که بانوان عزیز می توانند از این امکانات بهره مند شوند. 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: