کد خبر: ۴۹۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹

فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به شانس ایران برای بهبود جایگاهش در رقابت‌های جوانان جهان اشاره کرد.

به گزارش شفاف، تیم ملی والیبال جوانان ایران روز گذشته با برتری قاطع سه بر صفر برابر تیم ملی برزیل در نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در بحرین، برای نخستین بار راهی فینال رقابت‌های قهرمانی جهان شد و تاریخ سازی کرد که این اتفاق واکنش فدراسیون جهانی (FIVB)  را در پی داشت.

فدراسیون جهانی در گزارشی نوشت: "در دومین بازی مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های جهانی که میان برزیل و ایران برگزار شد، تیم دوم مرحله یک‌چهارم نهایی (ایران) با برتری قاطع سه بر صفر (۲۵-۲۰، ۲۵-۱۴ و ۲۵-۱۷) برابر حریف راهی فینال مسابقات شد.

در این مسابقات پوریا یَلی و امیرحسین اسفندیار هر کدام با کسب ۱۸ و ۱۴ امتیاز برای ایران خوش درخشیدند، اما در تیم برزیل آلمیدا کاردوسو تنها بازیکنی بود که توانست امتیازات خود را دو رقمی کند و ۱۰ امتیاز را برای این تیم کسب کرد.

ایران هیچ فرصتی به برزیل نداد که روی کارهای قدرتی در سرویس حتی یک امتیاز را کسب کند، اما در مقابل ۹ امتیاز سرویس را از برزیل گرفت تا عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشد. ایران در فاکتورهای دیگر مانند آبشار و دفاع نیز ۳۰-۳۸ و ۵-۳ از برزیل بهتر بود.

حالا ایران شانس این را دارد که مدال برنز خود در سال ۲۰۰۷ را خوش‌رنگ‌تر کرده و جایگاه بهتری را در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان کسب کند."

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال جوانان ایران با هدایت بهروز عطایی به عنوان سرمربی ساعت ۲۰:۳۰ امشب (شنبه) ۵ مرداد ماه در دیدار فینال به مصاف تیم ملی ایتالیا با هدایت خانم مونیکا کرسا می‌رود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: